CSDG Sınavına Hazırlık Semineri, 25-26 Mart 2017

17 Mart 2017  facebook  

Sayın Üyemiz;

Milletlerarası Ticaret Odası’ndan (ICC) Odamıza gönderilen yazıda;

“CSDG-Certificate for Specialists in Demand Guarantees” sınavı Milletlerarası Ticaret Odası(ICC) ve IFS işbirliğiyle yapılan uluslararası geçerliliği olan bir sertifika sınavı olup,  CSDG Sınavının kapsamı Garantiler, Kontrgarantiler, Garanti Akreditifleri (Stanby Letter of Credits) ile bunların tabi oldukları URDG 758 ve ISP 98 kuralları olduğu bilgisi verilmektedir.  Sınav Tarihi 7 Nisan 2017  ve sınav yeri Ankara ve İstanbul olup,  sınav tarihi, maliyet ve format ile ilgili diğer detaylar bu linkte yer almaktadır.

Bahsi geçen seminer sınava hazırlık amaçlı olmakla birlikte sınava girmeyenlerinde uygulamalarında yararlanacağı bir kaynak niteliği taşımakta olduğu belirtilmektedir. Seminer de sınav ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapılacak olup, sonrasında Garantiler, Kontrgarantiler ve Garanti Akreditifleri (Standby L/C)’nin düzenlenmesi, gönderilmesi, ihbar edilmesi, talep yapılması, belgelerin incelenmesi, ret bildirisinin hazırlanması gibi teknikler ile ICC kuralları detaylı olarak anlatılacağı ifade edilmektedir.

Söz konusu Eğitim Programına katılmayı arzu eden kişilerin ilişikte yer alan kayıt formunu doldurarak en geç 23 Mart 2017 tarihine kadar ICC Türkiye Milli Komitesi’ne faks (0.312.219 42 58) veya e-posta (icc-tr@tobb.org.tr) ile göndermesi gerektiği bildirilmektedir.

Konuyu bilgi ve değerlendirmenize sunarız.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği