ULAŞIM

Tren garı kent merkezindedir. Gara belediye oto otobüsleri, dolmuş ile ulaşmak mümkündür.

Kütahya, Ege bölgesinin İç Batı Anadolu bölümünün doğusunda yer almaktadır. İç Anadolu’yu Ege’ye, Marmara’yı Ege ve Akdeniz bölgesine bağlayan kara ve demiryollarının kavşağında yer almaktadır.

Karayolu : Kütahya’nın Manisa dışındaki altı komşu İl’e (Eskişehir, Afyon, Uşak, Bursa, Bilecik ve Balıkesir) düzenli karayolu bağlantısı vardır. İl merkezinden ilçelere ve ilçelerin birbirlerine karayolu bağlantıları muntazamdır. Kütahya, İstanbul’u Antalya’ya, Ankara’yı İzmir’e bağlayan karayolları kavşağındadır. Otobüs ile Kütahya-Ankara arası 3,5 saat; İzmir, İstanbul ve Antalya`ya ulaşım 4 saattir.

Terminal kent merkezindedir. Terminale belediye otobüsleri, dolmuş ile ulaşmak mümkündür.

Otogar Tel : (+90-274) 223 60 96-223 57 3

Demiryolu : Kütahya, Eskişehir üzerinden kuzeye ve doğuya, Balıkesir üzerinden batıya, Afyon üzerinden güneye ve iç Anadolu’ya uzanan demiryolu ağlarına bağlanmaktadır. Kütahya, güneyinden geçen Ankara-İzmir demiryoluna ise Dumlupınar ilçesinden bağlanmaktadır.

İstasyon Tel: (+90-274) 223 61 21

Havayolu :Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde bulunan uluslararası Zafer Havalimanı,Bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılamak amacıyla açılmış Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanıdır.  Günüzümüz itibariyle Türkiye’nin 4. büyük havalimanıdır.Zafer Hava Limanının Kütahya Merkeze olan mesafesi 45 km ulaşım otobüs, servis, taksi, ve özel araçla yapılabilir.havalimanında Havaş servisleri bulunmaktadır

Zafer Airport Tel : 444 3 937