Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Mart ayı olağan meclis toplantısı, koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, online olarak video konferans şeklinde gerçekleştirildi.

KUTSO Meclis Üyelerinin online bağlantıyla katıldıkları, KUTSO Meclis Başkan Vekili Ahmet Bağırgan başkanlığındaki toplantıda ilgili gündem maddeleri müzakere edilerek kararlar alındı.

Berat Kandili ile ilgili kutlama ve iyi dilekler paylaşılarak, son dönemlerde yaşanan koronavirüs salgınından dolayı sağlık ve huzur temennisi ifade edildi.

KUTSO Meclis Üyesi Semra Tozaraydın, 8 Mart tarihinde Şanlıurfa’da gerçekleştirilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu toplantısına katılımla ilgili bilgi sundu. KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, kurulma çalışmaları başlatılan Kütahya Seramik Islah Organize Sanayi Bölgesi’nin hayırlı olmasını belirterek, 8 Nisan 2020 Çarşamba günü, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, oda başkanları ile elektronik ortamda toplantı yapılacağını söyledi.

KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral ise olumlu düşüncenin önemini vurguladığı ve sıkıntılı günlerin geçeceğini belirttiği konuşmasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıllarda da virüs, enflasyon, ekonomik kriz gibi durumları gördük, yaşadık. Onlar geçtiği gibi bunlar da geçecek. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada yaşanan sağlık sorunları ve ekonomik zorluklar var. Karamsarlığa kapılmadan soğukkanlı davranmalıyız. Umudumuzu hiçbir zaman tüketmemeliyiz. Gelecek hakkında karamsarlığa ve umutsuzluğa düşmemeliyiz. Her zaman pozitif düşünmenizi tavsiye ediyorum, nasıl düşünürseniz beyin de o şekilde sizi yönetiyor, mutlaka faydasını göreceksiniz. Bunu, yaşamış ve uygulamış biri olarak sizlere söylüyorum. Sağlıklı günler temennisiyle, iyi dileklerimi iletiyorum.”

Gündem maddeleri ve konuşmaların tamamlandığı KUTSO Mart ayı meclis toplantısı, Nisan ayı içerisinde olağan meclis toplantısının yapılacağı paylaşılarak, Meclis Başkan Vekili Ahmet Bağırgan tarafından sona erdirildi.

Haber: KUTSO Basın