KÜTAHYA’DA BÖLGE MUCİTLER SERGİSİ

Bölge Mucitler Sergisi’nin dördüncüsü, Kütahya Valimizin himayelerinde, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) organizasyonunda, 30 Kasım 2016 Çarşamba günü, saat 10:00’da Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Anfi 2’de gerçekleştirilecektir.

 

Bölge Mucitler Sergisi, ülkemizde inovasyon bilincinin oluşması ve yaygınlaşmasına katkı sağlanması, bölgemizdeki inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerinin özendirilmesi, patent ve faydalı model sahibi kişi ve işletmelere ürün ve projelerini tanıtma fırsatı verilmesi amacıyla düzenlenmektedir.

 

İlk olarak Bilecik ili Bozüyük ilçesinde düzenlenmiş olup, daha sonra Bilecik ilini kapsayan bir etkinlik olarak devam ettirilmiş, üçüncüsü de, 15 Mart 2016 tarihinde, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde gerçekleştirilmiştir. Bilecik, Eskişehir, Kütahya illerindeki patent ve faydalı model sahibi kişi ve işletmelerin ürünleri sergilenmiştir.

 

Bölge Mucitler Sergisi’nin dördüncüsü, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) öncülüğü ve organizasyonunda, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği (BOZGİED) işbirliğinde, “Teknolojik Kurtuluş Savaşına Var mısınız?” sloganıyla, 30 Kasım 2016 Çarşamba günü, Kütahya’da düzenlenecek olup, saat 10:00’da açılışı yapılacaktır. Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak illerindeki patent ve faydalı model sahibi kişi ve işletmelerin, yenilikçi ürün ve projelerini sergileyebilecekleri ve bir gün sürecek olan etkinlik, Dumlupınar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir.

 

Etkinliğin, sonraki yıllarda da devam ettirilmesi, Afyonkarahisar ve Uşak illerinde de gerçekleştirilmesi planlanmakta, bu vesile ile tüm bölge illeri tarafından sahiplenilmesi hedeflenmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber: KUTSO Basın