BASIN BİLDİRİSİ

Kökü dışarda melun terör, 10 gün içinde iki hain patlama ile masum insanların canına kıydı.

 

80 milyon insanımızın ortaklaşa lanetlediği teröristlerin son çırpınışları olmasını diliyoruz.

 

Gücünü halktan almayan hiç bir hareketin, başarıya ulaşamayacağı itirazsız kabul edilen bir gerçek. Teröristlere  halk desteği yok. Hendek operasyonları tamamlandı, devlet, her sokağın kontrolünü eline almış durumda. O sokaklarda terör unsurları barınamıyor, çünkü o sokakların sakinleri teröristlerin değil, devletinin yanında. Oralarda barınamayan terör unsurları, kırsal eylemleri yapamıyor, ama silah temini olarak, ama stratejik eğitimler vererek, ama onları ülkelerinde barındırarak destekleyen dış mihrakların yönlendirmesi ile şehir eylemleri başlatıldı. Akılları sıra halkı birbirine düşürerek kaos yaratacaklar, ama başaramayacaklar.  halkımızı birbirine düşürmek bir tarafa, teröre karşı lanet okuyan 80 milyonun tamamı, tek vücut olarak birlik ve beraberlik içinde teröre lanet okuyor. Bu birlik ve beraberlik ortamında 80 milyon halk desteği ile bu terör er veya geç bitecek. Er veya geç diyoruz, çünkü terör dış kaynaklardan besleniyor. Devletimiz bir şekilde teröristlere gelen dış desteğini de imkânsız hale getirecektir.

 

80 milyondan oluşan halkımız, cesareti ile canı ile malı ile gücü ile devletimizin yanında olduğu için bu terör bitecek ve Türkiye hak ettiği zirvelere emin adımlarla yürüyecektir.

 

Bilgi sahibi olmadan fikir üretmek sakıncalı olduğu için, teröre karşı ne yapılabileceği konusunda fikir üretemiyoruz. Ancak, Devletimizden verilecek görevleri bekliyoruz.

 

 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası