KUTSO’DAN DPÜ REKTÖRÜNE ZİYARET

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) heyeti, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’i makamında ziyaret etti.

 

KUTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve KUTSO Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette, babasının vefatından dolayı, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’e başsağlığı dilekleri sunuldu.

 

Rektör Gören,  ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirerek, KUTSO heyetine teşekkür etti. Ayrıca, DPÜ’nün akademik kadrosu ve öğrenciler açısından cazip konuma getirilmesine yönelik yapılan faaliyetler ve planlamalar hakkında bilgi paylaştı.

 

Dumlupınar Üniversitesi’ndeki gelişme ve iyileştirmeler ile Kütahya’nın ticari ve sosyal yönleri hakkında istişare yapılan ziyarette, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, şehrin sorunlarına çözüm üretilmesi yönünde, halk, sivil toplum kuruluşları, üniversite, siyaset ve yerel yönetimler olmak üzere beş faktörün işbirliğinin önemli olduğunu vurguladı.

 

DPÜ Rektörü Remzi Gören de, üniversitenin, Kütahya’nın geliştirilmesi ve iyileştirilmesine ilişkin çalışmalarda, kurum ve kuruluşların iletişim ve işbirliğinin önemli olduğuna işaret etti.

 

Ziyaretin sonunda, Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan gelişmesine yönelik çalışmalarda, karşılıklı işbirliğinin devam ettirileceği belirtilerek, karşılıklı iyi dilekler sunuldu.

 

 

 

Haber: KUTSO Basın