T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) işbirliğinde düzenlenen “Dış Ticaret” eğitimi, KUTSO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Eğitimde, ihracatta sağlanan devlet yardımları ile Türk Eximbank ihracat kredi sigorta ve garanti programlarına ilişkin bilgiler katılımcılara aktarıldı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Hatice Şafak Bozkır, ihracata yönelik destekler, bu desteklerden yararlanma şartları, desteklerden yararlanmak için işletmelerin yapması gereken çalışmalar hakkında bilgi paylaştı. Ayrıca, uluslararası rekabetçiliğin desteklenmesi, pazar araştırması ve pazara giriş desteği, yurt dışı marka ve tanıtım faaliyetlerinin desteklenmesi, tasarım desteği, Turqualıty/Marka desteği, yurt içi ve yurt dışı fuar destekleri, konularında katılımcılara bilgi verdi.

Türk Eximbank Ege Bölge Müdürlüğü Uzmanı Vural Gökar Koyun ise ihracatın finansmanına ilişkin hususlar, Türk Eximbank’ın sunduğu destekler, kısa, orta ve uzun vadeli ihracat kredileri, sigorta işlemleri, uluslararası krediler konularında bilgi verdi.

Katılımcıların yönelttiği soruların cevaplandırılması ile eğitim programı sona erdi.

 

Haber: KUTSO Basın