Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı (KUTSEV) Mütevelli Heyet Toplantısı, Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı ve Mart ayı olağan meclis toplantısı, KUTSO sosyal tesisinde düzenlenen akşam yemeğinin ardından, Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen akşam yemeğinde, KUTSO’ya yeni kayıt olan işletmelerin üyelik beratları, KUTSO Meclis Başkanı İsmet Özotraç tarafından takdim edildi.

Toplantıların ilgili gündem maddeleri ile tamamlanmasının ardından, haziruna hitap eden Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, KUTSO seçimlerinin 3 Nisan tarihinde yapılacağını belirterek, seçim sürecine ilişkin bilgi aktardı. 2013 yılında yapılan seçimle KUTSO organlarında görev almış tüm üyelerle, bugüne kadar uyumlu çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Güral, herhangi bir huzursuzluk ya da çekişme yaşanmadığını, bundan sonra da KUTSO’nun çok daha verimli çalışmalara imza atacağını ifade etti. KUTSO’nun çalışmalarına destek veren tüm organ üyelerine, ayrı ayrı şükran ve minnetlerini sunarak, gösterdikleri yüksek çalışma gayretinden dolayı teşekkür etti. KUTSO’nun kurumsal yapısından söz ederek, organlarda görev alan tüm üyeler sayesinde, Türkiye’deki odalara örnek olabilecek çalışmalar sergilendiğini belirten Güral, şöyle konuştu:

Meslek Komitelerimizin Değerli Üyeleri,

3 Nisan Salı günü seçimlerimiz var. Seçim süreçleri ile ilgili özet bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hâkim huzurunda, 14 meslek komitesi için, 84 asil, 84 yedek Meslek Komitesi Üyesi, onların içinden, 35 asil, 35 yedek Meclis Üyesi seçeceğiz. 

 10 Nisan Salı günü, gene hâkim huzurunda, Yönetim Kurulu Başkanı ve 8 asil, 8 yedek Yönetim Kurulu Üyesi, 6 asil, 6 yedek TOBB delegesi, 6 asil, 6 yedek Disiplin Kurulu Üyesi seçilecek.

 Hâkim huzurunda olmadan, her meslek komitesi kendi içinde, 14 Meslek Komitesi Başkanını ve Başkan Yardımcısını seçecek.

 Gene Hâkim huzurunda olmadan, Meclis Üyeleri arasından Meclis Başkanı, Başkan Yardımcıları, Divan üyeleri olmak üzere toplam 5 üyeden oluşan Başkanlık Divanı seçilecek.

 Bunlardan başka, zamanı geldiğinde,

Üç OSB için 5’er kişiden, 15 OSB müteşebbis heyet üyeleri, içlerinden Yönetim Kurulu üyeleri,

5 Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi gibi, onlarca arkadaşımız,  Odamızı temsilen çok çeşitli kurumlarda görev alacak. 

Bu demek oluyor ki, organlarda görev alan arkadaşlarımızın, çok geniş yelpazede görev yapma sorumluluğu var. 

Değerli arkadaşlar, 

Birkaç gün önce, TOBB Başkanımız Rifat Bey ile görüştüm. Sayın TOBB Başkanının Kütahya’da bulunduğu toplantıda dile getirilen, Hükümetimiz tarafından karar verilecek   TOBB ETÜ Kütahya Yüksek Teknoloji Fakültesi ve Teknoloji Yüksek Okulu ile Kütahya Serbest  Bölgesinin ilimize kazandırılması için, Meslek Komitelerimiz dâhil, tüm seçilmiş arkadaşlarımızla beraber var gücümüzle çalışacağımızın sözünü verdim. Kendisinden de, YÖK’te bekleyen fakülte dosyası imzalarının tamamlanması konusunda yardım rica ettim.

Sayın TOBB Başkanı, A seviyesinde Akredite Oda olmamızı tebrik ederken, bu başarının kalıcı olmasının önemini vurguladı. Başarı kriterleri arasında, meslek komitelerimizin düzenli toplanmasının artı değer olduğu, ancak, aynı meslek komitelerinin, hatta meclisin, hatta yönetim kurulunun ve başkanlık divanının, özellikle sosyal etkinliklerde ve eğitimlerde, aynı performansın gerçekleşmesine özen göstermesi gerektiğini vurguladı. Seçimle beraber yeni oluşturulacak organlarda görev alacak arkadaşlarımızın,  bu konuda bilgilendirilmelerini, çalışmayan organların Odamız ve Kütahya’mız için fayda üretemeyeceklerinin altını çizerek,  A seviyesine çıkarken nasıl mutlu olduysanız, düşmeniz halinde aynı oranda mutsuz olursunuz, dedi.

 Değerli arkadaşlar,

Odamız organlarında görev yapmak külfet ise, sırası gelen arkadaşlarımız külfete katlansın, görev yapmak şeref ise, sırası gelen arkadaşlarımız şeref alsın.

Ben şahsen şeref aldım. Bu görevi verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Verdiğiniz görevi layığı ile yapmak için, sizlerin de desteği ve katkısı ile hepimiz var gücümüzle çalıştık. Görevlerimizi layığı ile  yapmanın huzuru ile yeni ve yeniden görev alacak organ üyelerine başarılar diliyoruz”

 

Haber: KUTSO Basın