Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) koordinatörlüğündeki, motorlu kara taşıtları alım satım sorumlularına yönelik Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı, 01-02 Kasım 2018 tarihlerinde yapıldı.   

 

Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı alım satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilmiştir.

 

Bu kapsamda, 2018 yılı Ağustos ayından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) A.Ş. ile KUTSO işbirliğinde Mesleki Yeterlilik Belgesi başvuruları alınmıştır. 01-02 Kasım 2018 tarihlerinde, 18 adayın katılımında Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı yapılmıştır.

 

Sınava giren adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için mesleklerine göre tâbi tutuldukları sınavda başarılı olmaları halinde, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanabileceklerdir. Yeni sınavların açılabilmesi için, başvurular devam etmekte olup, başvurmak isteyen adaylar, KUTSO’ya müracaat edebileceklerdir.

 

 

 

 

Haber: KUTSO Basın