2 Ekim tarihinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, TOBB’a bağlı 365 Oda ve Borsa’nın Başkanları ile video konferans toplantısı gerçekleştirildi.

Sanal ortamda bir araya gelinen toplantıda, teşvikler ile gündemdeki konulara ilişkin istişare yapıldı.

7 Ekim tarihinde ise TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, video konferansla, Oda/Borsa Başkanları katılımıyla Ege Bölge Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantılara, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç katıldı.

Toplantılarda, yatırım teşvik sistemindeki olumlu gelişmeler, iş dünyasına katkıları, “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” çalışmaları, pandemi ile mücadelede iş dünyasının önemi gibi konularda bilgi paylaşılarak, istişare yapıldı.

Ege Bölge toplantısında ise TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Başkanları ile istişarelerde bulundu. Salgın başladığından itibaren, Odalar, Borsalar ve Sektör Meclisleri ile birlikte çalışmalar yapıldığını belirten Hisarcıklıoğlu, oda borsa başkanlarının, üyelerin sesini duyurarak, dertlerine tercüman olduklarını, yapılan çalışmalar sayesinde, Mart ayında 70 maddelik önerinin, TOBB tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduğunu, bunların büyük bir kısmının da hayata geçtiğini ve halen geçmeye devam ettiğini belirtti. Son gelişmelerle, kısa çalışma ödeneğinden faydalanma süresinin 31 Ekim’e uzatıldığını, eğitim sektöründeki KDV oranının indirildiğini, Yatırım Teşvik Sisteminde ilçe bazlı yeni bir yapılanmanın da başladığını ifade etti. Toplantının sonunda, Ege Bölgesi Oda Borsa Başkanlarının görüşlerini dinleyen Hisarcıklıoğlu, emeklerinden ve gayretli çalışmalarından dolayı başkanlara teşekkür etti.

08Haber: KUTSO Basın