7. Dünya Helal Zirvesi ve 8. İİT Helal Fuarı

Sayın Üyemiz,

Helal Akreditasyon Kurumu’ndan Odamıza gönderilen yazıda;

Dünyanın en büyük helal organizasyonu olan 7. Dünya Helal Zirvesi ve 8. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Fuarı, 25-28 Kasım 2021’de “Yeni Çağın Yeni Normalleri: Helal Üretim ve Tüketimin Vazgeçilmezliği” konu başlığı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ve İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) iş birliğiyle ve 25’ten fazla ülkeden milli ve bireysel katılımlarla gerçekleştirilecek olan fuar; gıda, kozmetik, finans ve turizm gibi helal alanıyla ilgili pek çok sektör temsilcilerinin yanı sıra lojistik, yayıncılık, ambalaj, eğitim gibi farklı sektörlerden de kuruluşlara ev sahipliği yapacak.

Fuarla eş zamanlı olarak SMIIC ana paydaşlığında ve başta Ticaret Bakanlığı ile Kurumumuz olmak üzere ülkemizin ilgili kurum ve kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen 7. Dünya Helal Zirvesi ise dünyanın dört bir yanından alanlarında profesyonel akademisyenler, araştırmacılar, iş insanları ve sektör öncülerini bir araya getirecek.

Helal Akreditasyon Kurumu söz konusu fuarda stantla yer alarak paydaşlarımızla birebir etkileşim sağlayacak olmanın hem de temsilcilerimizin Zirveye konuşmacı olarak katılarak bilgi ve tecrübelerini dinleyicilerle paylaşacak olup konuyu bilgi ve değerlendirmenize sunarız.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği