Birleşik Krallık’a İhracatta Karşılaşılan İhracat Engellerinin İhracat Performansı Üzerindeki Etkisi Üzerine Yürütülen Anket Çalışması Hk.

Sayın Üyemiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB), Odamıza gönderilen yazıda;

Birleşik Krallık’a ihracat yapan “Motorlu Araçlar ve Aksam Parçaları”, “Makine, Elektrikli Makine, Kablo”, “Tekstil Hazır Giyim”, “Kıymetli Metaller”, “Plastik ve Mamulleri”, “Mobilyalar, Aydınlatma Cihazları”, “Tıbbi Cihazlar” başta olmak üzere ilgili tüm sektörlerde yer alan ihracatçı firmaların karşılaştığı ihracat engellerinin belirlenerek, ihracat performansı ile arasındaki ilişkinin bir anket çalışması ile ortaya konulmasının amaçlandığı ifade edilmiştir.

Anketin işletme yöneticisi ya da ihracat birim sorumlusu tarafından değerlendirilerek, en uygun olan cevabın işaretlenmesi talep edilmiş; ayrıca, anket soruları üzerinden güvenilir sonuçlara ulaşılabilmesi için cevapların gerçeği yansıtır nitelikte ve eksiksiz olmasının gerektiği vurgulanmıştır.

Söz konusu anketin 22 Ekim 2021 tarihine kadar eksiksiz olarak doldurması konusu iletilmiştir.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği

 

Anket Linki: https://anketler.ticaret.gov.tr/index.cfm?ID=95

Not-1: Cevaplar toplu olarak değerlendirileceğinden isim ve iletişim bilgilerinin belirtilmemesi talep edilmiştir.

Not-2: Anket sorularının Firefox veya Google Chrome kullanarak görüntülenebileceği belirtilmiştir.

Not-3:Çalışmaya yönelik herhangi bir soru olması durumundasakalsize@ticaret.gov.tre-posta adresine iletilebileceği belirtilmiştir.