TOBB ve AmCham İşbirliği ile ABD’ye E-ihracatta Mentorluk Desteği hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB), Odamıza gönderilen yazıda;

Malumlarınız olduğu üzere; sınır ötesi elektronik ticarete olan ilgi son dönemlerde artma eğilimi göstermekte; bu durum, yeni ticaret olanakları için girişimcilerimizin aktif olarak desteklenmesini elzem hale getirmektedir. Bu kapsamda; Birliğimiz ve Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye) işbirliği ile girişimcilerimizi Amerika’ya e-ihracat yapma yolunda desteklemek amacıyla hayata geçirilen mentorluk desteği Şubat ayı itibariyle başlamıştır.

Söz konusu iş birliği ile mobilya, tekstil, hazır giyim, makine yan sanayi olmak üzere öncelikli sektörlerde faaliyet gösteren, ABD’ye e-ihracat yapmayı hedefleyen, başvurusu onaylanan firmalara birebir mentorluk desteği verilecektir. Proje aracılığıyla, seçilen firmalara ABD pazarına e-ihracat süreçlerini olgunlaştırabilmeleri için stratejik planlama, danışmanlık ve iş geliştirme desteği verilmesi planlanmaktadır. Mentorlar ile birebir görüşmeler yapacak firmaların, pazar analizleri sonucunda ABD pazarına e-ihracat ile giriş yapması öngörülmektedir.

Mentorluk desteğine başvurmak, eğitimlerden yararlanmak ve ABD’ye e-ihracat yapmak isteyen firmaların https://www.tobb.org.tr/TurkiyeSektorMeclisleri/anket adresindeki anketi 28 Şubat 2022 tarihine kadar doldurması gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği