KUTSO’DA SEKTÖREL İSTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Üyelerin talep ve sorunlarının tespit edilerek, çözüm önerileri oluşturulmasına yönelik sektörel istişare toplantıları, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde gerçekleştirilmeye devam ediyor.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Y.Yazaroğlu katılımında yapılan toplantıya, kırtasiye, ambalaj, bilişim sektörlerinde faaliyet gösteren üyeler katıldı.

Toplantıda, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y. Yazaroğlu, KUTSO meslek komitelerinin çalışmaları ile üye odaklı faaliyetler hakkında katılımcı üyelerle bilgi paylaştı. Sektörel istişare toplantılarının, üyeler arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak, aynı ve benzer iş dallarında olan üyeleri bir araya getirmek, daha fazla üye ile yüz yüze görüşmek, KUTSO çalışmaları hakkında üyelere bilgi akışı sağlamak, faaliyet gösterdikleri meslek dallarında istişare yapmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, üyelerin katılımının ve görüşlerinin önemsendiğini ifade etti. Ayrıca, bu toplantıların haricinde, tüm üyelerin görüş, talep ve sorunlarını, meslek komiteleri aracılığıyla her zaman KUTSO’ya iletebileceklerini belirtti.

Üyelerin talepleri, sorunları ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda, katılımcı üyeler, ayrı ayrı söz alarak sektörleriyle ilgili işyerlerinde yaşadıkları sorunları, görüş ve taleplerini aktardı. İşletmelerin finans kaynaklarına erişiminin kolaylaştırılması yönünde çalışmalar yapılması, sosyal yaşam imkanlarının geliştirilmesi, şehrin kültür ve tarih zenginliklerinin daha çok öne çıkarılması, üye firmaların tanıtımına yönelik çalışmalara ihtiyaç duyulduğu, dış ticaret alanında üye işletmelere sunulan hizmetlerin geliştirilmesi, yurt içi ve yurt dışı ihtisas fuarlarına üyelerle katılım sağlanması gibi hususlar, toplantıda öne çıkan konular oldu.

KUTSO tarafından, üyelerin, şehrin, ihtiyaç ve talepleri yönünde çalışmalar yürütülmesi için, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere, ilgili bakanlıklar ve tüm paydaşlara önerilerin iletildiği, üyelerin talep ve sorunlarının çözümü için sürecin yürütüldüğü ifade edildi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO tarafından iş dünyası yararına, eğitim, yatırım, organize sanayi bölgeleri, mesleki eğitimin iyileştirilmesi gibi konularda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaştı.

Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik çalışmalarda KUTSO’nun görev aldığını ve paydaşlarıyla iş birliği içerisinde bu çalışmaların sürdürüleceğini belirten Özotraç, katılımlarından dolayı üyelere teşekkür etti.

Toplantının sonunda, üyelerle ve paydaşlarla iletişimin güçlendirilmesi, KUTSO’da yapılan faaliyetlerin ve Kütahya’nın avantajlarının diğer çevrelerde görünürlüğünün artırılması amacıyla yürütülen çalışmalara ilişkin katılımcılara bilgi sunuldu. KUTSO’nun sosyal medya hesaplarının üyeler tarafından takip edilmesinin, mobil uygulamalarının üyeler tarafından kullanlmasının, etkileşimi artırmak için önemli olduğu vurgulandı. Üyelerin güncel duyuru ve bilgilendirmelere sosyal ağlar sayesinde hızla ulaşabileceği dile getirildi. Üyelerden gelen talepler doğrultusunda, ticari iş birliği ortamı oluşturmak amacıyla, http://firmarehberi.kutso.org.tr web sitesinin açıldığı duyuruldu. Ticari bir arama motoru şeklinde olan site ile diğer illerden işletmelerin, Kütahya’da bulunan firmalara kolay erişimi sağlanarak, iş birliği ve karşılıklı ticaret fırsatı sağlanmakta olduğu ifade edildi.

Toplantıya katılan üyeler, kaynaşmanın ve sektörel hususlardaki müzakerelerin yapıldığı, üyelerin sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıdan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, KUTSO yetkililerine teşekkür etti.

 

Haber: KUTSO Basın