Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Haziran ayı meslek komiteleri toplantısı, KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Meslek Komitesi Başkanları ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışını yapan KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Alkış, meslek komitelerinin Yönetim Kuruluna sundukları konularda yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.
Toplantıda Kuvarssoft Teknoloji’den Dr. Öğretim Üyesi İsmail Yoşumaz “İşletmelerde Dijital Dönüşüm” konulu sunum yaptı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, sunumun ardından İsmail Yoşumaz’a önerilerini ileterek, Teknokentte Dijital Dönüşüm masası kurulması yönünde taleplerini dile getirdi. Girişimcilik ekosistemi kurulması gibi bu tür gelişmelerin bölgeye katma değer yaratacağını belirtti. Esin Güral Argat, girişimcilik ekosisteminin kurulmasında, iş birliğinin gelişmesinin gerektiğinden, girişimcilik ekosisteminin iş dünyası olmadan yeşeremeyeceğinden ve sadece iş dünyası olarak değil Teknokentteki kaynakları hep birlikte nasıl en iyi yere getirip daha fazla katma değer sağlanabileceğinden bahsetti.

KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Alkış, meslek komitelerinin her ay ayrı ayrı davet edilip, Yönetim Kurulu ile istişare toplantısı gerçekleştireceklerini söyledi. Aynı zamanda stratejik plan kapsamında yer alan Kütahya’da kadın istihdamı hedefi doğrultusunda daha fazla kadının işgücüne katılması ve ekonomik olarak güçlenmesine yönelik faaliyete alınan Kadın Girişimcilik Ofisi’nin 22 Haziran 2023 tarihinde açılışının ve ardından Nasıl Bir Ekonomi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ’ın sunumunda, Türkiye’de ve dünya ekonomisindeki güncel gelişmeler ile ilgili “Ekonomide Ufuk Turu” panelinin gerçekleşeceği bilgisini paylaştı.

Ardından Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Akademik Danışmanı Öğretim Üyesi Dr. Zeynep Hiçdurmaz meslek komitelerine kendini tanıtarak gerçekleştireceği ve katılacağı projeler hakkında haziruna bilgi verdi.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, Yönetim Kurulu ile birlikte Ankara’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Adalet ve Kalkınma Partisi Kütahya Milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir’e, Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’a, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği Ankara Şube Başkanı Nuri Uygun’a, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü’ye, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na yaptıkları ziyaretlerden bahsederek burada ilin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların değerlendirildiğini paylaştı.

Gündemde yer alan konuların ve hitapların tamamlanmasıyla toplantı sona erdi.

Haber: KUTSO Basın