Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Afyonkarahisar Valisi Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret etti.

Bir araya gelinen ziyarette, yapılan çalışmalara ilişkin bilgi paylaşıldı. TR33 havzası olan Afyon, Kütahya, Uşak ve Manisa’nın ortak alanlarının fazlalığı sebebiyle, bölgesel alanların birlikte geliştirilmesi hususunda müşterek hareket etmenin öneminden bahsedildi. KUTSO stratejik planı kapsamında, Kütahya’nın kalkınması ve gelişmesinde turizmin önemi, dijitalleşme ve katma değeri yüksek ürünlerin yapılması, sanayinin güçlenmesi, girişimciliğin ve kadın girişimciliğinin gelişmesi dile getirildi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, KUTSO bünyesinde Kadın Girişimcilik Ofisi açıldığından bahsederek, kadın girişimcilere teşvik ve destekler hakkında danışmanlık ve rehberlik yaparak, bölgede motivasyonu sağlamak amacıyla kadın girişimcilik yarışması yapacaklarından bahsetti. TR33 bölgesini kapsayan “Ege’nin Girişimci Kadınları” adlı yarışmasının başvurularının Ağustos ayı itibariyle başlayacağı ve 19 Kasım tarihinde ödül töreninin yapılacağı bilgisini verdi. KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, “Kadın girişimciler ve kooperatiflerin varlığının artırılması, cesaretlendirilmesi, kendi içlerinde bir ağın güçlendirilmesini istiyoruz” dedi.

“Ege’nin Girişimci Kadınları” yarışmasına önerilerde bulunan Afyonkarahisar Valisi Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, bölgesel kalkınma açısından, TR33 havzasının lojistik ve endüstriyel üs olması, ulaşımının geliştirilmesi gibi konularda değerlendirmelerde ve görüş alışverişinde bulundu.

Karşılıklı iyi dileklerin sunulması ile ziyaret sona erdi.

Haber: KUTSO Basın