Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla önemli adımlar attı. İki farklı kuruluşla yapılan protokoller, Kütahya’daki kadın girişimciliğinin güçlendirilmesine yönelik önemli bir adımı temsil etmekte.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat önce Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Esra Bezircioğlu ile ardından İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik ve Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kesik ile Kütahya’daki kadın girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla protokol imzaladı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve İstanbul Gedik Üniversitesi Kadın Girişimcilik Merkezi (KAGİMER) ile imzalamış olduğu bu protokoller, KUTSO bünyesindeki Kadın Girişimcilik Ofisi arasındaki iş birliğini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bu protokollerin imzalanmasıyla birlikte, Kütahya’da kadın girişimciliği ekosisteminin geliştirilmesi ve desteklenmesi adına önemli adımlar atılmış oldu. İş birliği ve desteklerin artarak devam etmesiyle, bölgedeki kadın girişimcilerin potansiyellerini daha iyi şekilde değerlendirilmesi ve sürdürülebilir başarılar elde etmeleri hedeflendi. Haber: KUTSO Basın