Kadınların iş gücüne katılımını ve girişimci kadınları her fırsatta destekleyen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KUTSO) Esin Güral Argat, jüri görevini üstlendiği Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda ödüle layık görüldü.

Halkbank tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Üreten Kadınlar Yarışması’nda jüri görevini üstlenen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KUTSO) Esin Güral Argat, yarışmaya jüri olarak katkılarından dolayı ödüle layık görüldü.

Ödüller kapsamında kadın girişimcilerin iş fikirlerini inovasyona dönüştürebilmeleri için tasarlanan Üreten Kadınlar Akademisi Master Class Eğitim Programında da görev aldı. Program kapsamında kadın girişimcilere gönüllü danışmanlık veren Esin Güral Argat, marka oluşturulması ve sürdürülebilirliğinden sosyal medya stratejilerine, online ticaret ve pazarlama tekniklerinden kişisel stile kadar pek çok konuda bilgiler paylaştı.

Esin Güral Argat: “Kadınların iş dünyasında aktif rol almalarını destekliyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan KUTSO Başkanı Esin Güral Argat, “Kadınların iş dünyasında aktif rol almaları ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak güçlenmelerini sağlamak için yapılan tüm çalışmaları çok değerli buluyoruz. Türkiye’de kadın girişimcilerin desteklenmesi için hayata geçirilen Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması’nda jüri olarak seçilmekten ve bu ödüle layık görülmekten büyük bir gurur duyuyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: KUTSO Basın