Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Nisan ayı meslek komiteleri toplantısı, Meslek Komitesi Başkanları ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılışını yapan KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Alkış, meslek komitelerinin Yönetim Kuruluna sundukları konularda yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

İçimizden bir ses bölümünde 11. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelik “Sigorta ve Sigortacılık” ile ilgili bilgi sunumu yaptı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kütahya İl Koordinatörü Dr. Birsen Karaaslan, “IPARD-3 Programı 2024 Yılı Hibe Destekleri”  kapsamında Kütahya’da 2012 yılından bugüne 785 adet desteklenen proje ve 2400 kişiye istihdam sağlandığından, desteklenen sektörler, desteklenen harcamalar, 2024 yılı çağrı takvimi, işleme ve pazar yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirmesi ve iş geliştirme, hayvancılık yatırımları, bitkisel üretim için makine desteği ve örnek yatırımlar hakkında bilgi aktardı.

KUTSO 6. Meslek Komitesi Başkanı İsmail Yiğit, “Lalenin Çini ile Dansı” adlı yapmış olduğu sergisi hakkında haziruna bilgi verdi.

Gündemde yer alan konuların ve hitapların tamamlanmasıyla toplantı sona erdi.

Haber: KUTSO Basın