KUTSO MESLEK KOMİTELERİ TOPLANDI

Her ayın son Salı sabahı buluşan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) 14 meslek komitesi üyeleri, Şubat ayı toplantısını gerçekleştirdi.

 

KUTSO Sosyal Tesisi Âlâ Restoran’daki kahvaltılı toplantıya; Türkiye İş Kurumu Kütahya Müdürü F.Eren Türkmen ile beraberindeki İl Müdürlüğü yetkilileri, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Planlama ve Bölgesel Koordinasyon Birimi Birim Başkanı İskender Leblebici, Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Kütahya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu Eser konuk oldular.

 

Türkiye İş Kurumu Kütahya Müdürü F.Eren Türkmen toplantıda yaptığı konuşmada; Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi kapsamında işletmelere nitelikli eleman kazandırma faaliyetleri ve KUTSO ile ortak yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaştı. Yürütülen ortak çalışmalardan ve işbirliğinden dolayı KUTSO yetkililerine ve üyelerine teşekkür etti.

 

ZEKA Hibe ve Destekleri anlatıldı

Zafer Kalkınma Ajansı Kütahya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu Eser, katılımcılara hitabında; ZEKA tarafından 2015 Yılı Proje Teklif Çağrıları kapsamındaki destekler ile bu destek ve hibelerin tanıtılacağı bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

ZEKA Planlama ve Bölgesel Koordinasyon Birimi Birim Başkanı İskender Leblebici toplantıda yaptığı konuşmada; Kalkınma Ajanslarının sağladığı hibe ve destekler konusunda genel bilgileri paylaştı. TR 33 Bölgesini oluşturan Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinde, Şubat ve Mart aylarında KOBİ’ler ile kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik bilgilendirme toplantıları gerçekleştirileceğini belirterek, yurt dışı desteği kapsamında çini ve Kütahya’ya özgü bazı sektörler için eğitim programları yapılacağını ifade etti.

 

Güral; “İş dünyasının başarıları, memleketimizi geliştirir”

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ise Zafer Kalkınma Ajansı’nın sunduğu hibe ve desteklerden azami fayda sağlanmasının, işletmeler açısından çok önemli olduğuna değinerek şunları söyledi: “ZEKA’nın kapıları iş dünyasına açık. Sizlerin projeler yapması çok önemli, bu çalışmalarınızda ZEKA uzmanları bütün sorunlarınızı çözecek. Firmaların gelişmesi ve büyümesi, dolayısıyla Kütahya’nın zenginleşmesi için projeler ile hibe ve destekler büyük önem taşıyor. Biz de KUTSO olarak üyelerimizin ve ilimizin gelişmesi için toplantı ve eğitim çalışmaları ile çeşitli faaliyetler  gerçekleştiriyoruz. KUTSO olarak üyelerimiz ile birlikte, bu yıl içerisinde sanayisi gelişmiş illere sektörel ziyaretler yapmayı planlıyoruz. Ziyaret edeceğimiz illerde başarılı örnekleri inceleyerek, bu başarıları ilimizde de elde edeceğiz. Elde edilecek başarılar sadece kişisel olmayıp, memleketimizi geliştirecektir. Başaracağımıza inanır ve gayretli olursak, açamayacağımız kapı, başaramayacağımız iş yoktur.”

 

KUTSO Sosyal Tesisi Âlâ Restoran’daki kahvaltı ve konuşmaların ardından, 14 meslek komitesi üyeleri, KUTSO hizmet binasında kendilerine özel tahsis edilen çalışma odalarında aylık olağan toplantılarını gerçekleştirdi.

 

Haber: KUTSOBasın