DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜNDE KUTSO’DAN İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve beraberindeki KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri,           26 Ocak Dünya Gümrük Gününden dolayı, Kütahya Gümrük Müdürlüğü’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Kütahya Gümrük Müdürü Osman Erdoğan ile görüşülen ziyarette, Dünya Gümrük Gününden dolayı kutlama dilekleri sunuldu. Erdoğan, günün anlam ve önemine ilişkin Kütahya’da gerçekleştirilen ziyaretler ve faaliyetler hakkında bilgi paylaştı. Ayrıca, 2015 yılı Şubat ayında fiilen hizmete başlayan Kütahya Gümrük Müdürlüğü’nün bugüne kadar yaptığı faaliyet istatistiklerinden söz ederek, Kütahya’daki en önemli ve öncelikli ihtiyacın, konteyner sahası kurulması olduğunu belirtti. Söz konusu sahanın kurulmasının, işletmeler açısından önemini vurgulayarak, bu sayede işletmelerin ara maliyetlerini düşürebileceklerini, nakliye zararlarını bertaraf edebileceklerini ifade etti. Kütahya Gümrük Müdürlüğü olarak, konteyner sahası kurulması talepleri için çeşitli görüşmeler yaptıklarını, bu çalışmalarda işletmelerden, kurum ve kuruluşlardan destek beklediklerini dile getirdi. KUTSO heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ise kutlamalarını dile getirerek, KUTSO’nun paydaşlarıyla işbirliğine büyük önem verdiğini belirtti. Kütahya Gümrük Müdürlüğü bünyesindeki işlem hacminin artırılması ve şehrin ekonomisinin iyileştirilmesi yönünde yapılacak çalışmalarda, KUTSO’nun üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu ifade etti.

 

 

 

Haber: KUTSO Basın