KÜTAHYA VE İLÇELERİ ODA VE BORSA MÜŞTEREK TOPLANTISI, TOBB BAŞKANI M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU TEŞRİFİYLE YAPILDI

Kütahya ve İlçeleri Oda ve Borsa Müşterek Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KUTSO) gerçekleştirildi.​

 

Toplantıya, Kütahya, Gediz, Simav, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odaları ile Kütahya Ticaret Borsası, başkanları, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, TOBB Kütahya Kadın ve Genç Girişimci Kurulları başkan ve üyeleri katıldı.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, toplantıya katılan üyelerin sorunlarını dinleyerek, çözüm önerileri konusunda görüşlerini aktardı.

 

15 Temmuz sürecinde oda borsa camiasının önemli işler yaptığını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Benim oda borsa başkanlarımdan Allah razı olsun. Allah bizi büyük bir felaketten korudu. Vatandaş olarak millet olarak gövdenizi ortaya koydunuz. Türkiye’de ilki yapmış olmak camiamıza yakışırdı. Aileye yakışan bir iş yapıldı” dedi.

Hisarcıklıoğlu, hemen ekonomiye dönülmesi gerektiğini, devletin tüm organlarının kim çivi çakıyorsa, kim bu ülkenin geleceğine yatırım yapıyorsa destek olması gerektiğini söyledi.

 

Oda ve borsa başkanlarına seslenen Hisarcıklıoğlu, “Sizler mesleğinizin kanaat önderlerisiniz. Burada para bulamazsın. Birincisi cepten para gider. İkincisi hanım şikâyet eder. İki gün evde yatmazsın. İş ortağın şikâyetçi olur. Arkadaşların şikâyetçi olur. Başkanlık bu. Buna niye katlanıyorum. Silah zoruyla katlanmıyoruz. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bu makamlar hizmet için fırsat. Gerçek dünyada sınıfı geçebilmek için bir fırsat. Elimizde bu fırsat varken, insanlara en faydalı şekilde çalışmamız lazım” dedi.

 

KUTSO’nun akredite oda olduğunu anımsatan TOBB Başkanı, “Akredite oda olmak demek 5 yıldızlı oda demek. Bu yıldızlar uluslararası bağımsız bir kuruluş tarafından veriliyor. Londra, Paris, Berlin odaları üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, akredite odalarımız da, aynı standartta hizmet veriyor” ifadelerini kulandı.

 

Hisarcıklıoğlu, açılan şirket sayılarında ilk yedi ayda Türkiye’de yüzde 6 azalma olurken, Kütahya’da bu yılın ilk yedi ayında kurulan şirket sayısının, yüzde 8 arttığını söyledi.

 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral da, Kütahya ve ilçelerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini aktardı. Güral ayrıca, KUTSO’nun yürüttüğü çalışmalar ve projeler hakkında da bilgi paylaştı. Kasım ayında KUTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi planlanan Bölge Mucitler Sergisi hakkında bilgi veren Güral, M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, KUTSO tarafından yönetim sistemleri kılavuzu olarak hazırlanan Beyaz Kitap eserini takdim etti.

 

Hediye takdiminin yapılması ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından, program sona erdi.

 

 

 

 

Haber: KUTSO Basın