KÜTBO YÖNETİMİNDEN KUTSO’YA ZİYARET

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Bintepe, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ile Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, güncel ekonomik konularda sohbet edilerek, tarım ve hayvancılık sektörünün genel durumu hakkında fikir alışverişi ve değerlendirmeler yapıldı.

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, üye profili, sunulan hizmetler, inşaatı devam eden yeni hizmet binası hakkında bilgi paylaştı. KÜTBO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Bintepe ise, Kütahya ve ilçelerinde üretimi yapılan tarım ürünleri hakkında bilgi vererek, son dönemlerde yem bitkileri ve patatesin yoğun olarak üretildiğini belirterek, tarım ürünleri açısından, ürünün yetiştirildiği bölgenin ikliminin önemli olduğunu ifade etti.

 

İki kuruluşun, her zaman yan yana olması gerektiğini belirten KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ise paydaş işbirliğinin önemini vurguladı. KÜTBO ile işbirliğine her daim hazır olunduğunu söyleyerek, KUTSO’nun kurumsal yapısı, organ toplantıları ile faaliyetleri hakkında bilgileri paylaştı. Ayrıca, tarım ve hayvancılık sektörünün geliştirilmesine yönelik olarak, Hollanda ile Yeni Zelanda ülkelerinin rol model şeklinde incelenmesini tavsiye etti.

 

Ziyaretten duyulan memnuniyetin ve iyi dileklerin karşılıklı sunulması ile ziyaret sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Haber: KUTSO Basın