KÜTAHYA SMMM ODASINDAN KUTSO’YA ZİYARET

Kütahya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı Halil Hamzaoğlu ile beraberindeki heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

 SMMM Odası İl Başkanı Halil Hamzaoğlu ile Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ev sahipliği yaptı.

Kütahya SMMM Odası Başkanı Halil Hamzaoğlu, KUTSO’nun yaptığı çalışmalar ve yürüttüğü faaliyetlerden dolayı, KUTSO yetkililerine teşekkür etti. Her iki kuruluşun da üyelerinin aynı kitleler olduğundan bahisle, işbirliği çalışmalarının artırılması dileklerini sunarak, KUTSO’nun eğitim faaliyetlerinin önemli ve memnuniyet duyulan bir katkı olduğunu ifade etti. Şehirdeki iyileştirmeler için, kurumların birlik ve beraberliğinin önemini vurgulayan Hamzaoğlu, Kütahya SMMM Odası Başkanlığı olarak, işletmelerin ihtiyaç duyduğu eğitimler hususunda, KUTSO ile işbirliği yapmayı arzu ettiklerini belirtti.

Karşılıklı görüş alışverişi yapılan ve sohbet edilen ziyarette, ülkemizdeki vergi oranları, ilimizdeki vergi tahsilat oranları, ekonomik göstergeler konusunda değerlendirmeler yapıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, KUTSO’nun paydaşlarıyla işbirliğine büyük önem verdiğini belirterek, şehrin ve işletmelerin geliştirilmesine yönelik çalışmaların devam edeceğini ifade etti. İşletme ölçeklerinin, ekonomi açısından büyük önem taşıdığını söyleyerek, kurumsallaşmalarının ve büyümelerinin gerektiğini belirtti. Güral, zenginleşme ve ekonomik gelişmenin sağlanması için, mikro işletmelerin küçük işletmelere, küçük işletmelerin orta boy işletmelere, orta boy işletmelerin de büyük boy işletmeler haline getirilmesine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Ziyaretin sonunda, memnuniyet dile getirilerek, karşılıklı iyi dilekler sunuldu. Ayrıca, Kütahya’nın sosyal ve ekonomik gelişmesine katkı sağlayacak tüm çalışma ve faaliyetlerde karşılıklı işbirliğine hazır olunduğu ifade edildi.

 

 

Haber: KUTSO Basın