Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören ile beraberindeki heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KUTSO) ziyaret etti.

 

DPÜ Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören, Rektör Yardımcıları, Prof.Dr.Kaan Erarslan, Prof.Dr.Şükrü Şentürk, Prof.Dr.Halis Aydemir, DPÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.İ.Göktay Ediz’in katıldığı ziyarette, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Meclis Başkan Vekili Ahmet Bağırgan ve KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç: “DPÜ satın almalarının, yerel işletmelerimizden yapılması, üyelerimizi ve Odamızı memnun eder”

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO’nun seçim sonrasında oluşan organları, görev dağılımı, kurumsal yapısı, yürütülen faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi paylaştı. KUTSO’nun üniversite sanayi işbirliğine büyük önem verdiğini vurgulayarak, bu işbirliğinin, daha da geliştirilerek yürütüleceğini ifade etti. Güncel ekonomik konularda değerlendirmelerini paylaşan Özotraç, ülkedeki büyüme oranlarından bahisle, ekonomik kalkınmanın sevindirici bir durum olduğunu, Kütahya’da da olumlu gelişmelerin arttığını belirtti. Özotraç ayrıca, Zafer Organize Sanayi Bölgesi, lojistik merkezi çalışmaları, otomotiv ve otomotiv yan sanayi alanındaki faaliyetler, KUTSO öncülüğünde Kütahya’ya kazandırılması çalışmaları sürdürülen serbest bölge kurulması ile yeni bir özel üniversite açılması konularında ayrıntılı bilgi paylaştı. Zafer Havalimanının daha verimli kullanılmasının, Kütahya’nın ekonomik canlanmasına katkı sağlayacağını belirterek, Karadeniz ile Doğu ve Güney Doğu Bölgesindeki illere sefer düzenlenmesi gerektiği görüşünü dile getiren Özotraç, teknoparkın aktifleştirilmesinin de üniversite sanayi işbirliği açısından önem arz ettiğini dile getirdi. Üniversite sanayi işbirliğinin güçlendirilerek sürdürüleceğini ifade eden Başkan Özotraç, Dumlupınar Üniversitesi satın almalarının, yerel tacir ve sanayicilerden yapılmasının KUTSO üyelerini memnun edeceğini, Kütahya’daki ekonomik canlanmaya olumlu katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

 

DPÜ Rektörü Prof.Dr. Remzi Gören: “Teknoloji Ofisimizi, Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdik”

 

DPÜ Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören, KUTSO ile yürütülen işbirliğinden memnuniyet duyulduğunu dile getirerek, KUTSO heyetine teşekkür etti. KUTSO ile DPÜ arasındaki güçlü birlik ve beraberliğin sürmesi arzusunu belirten Rektör Gören, Üniversite şirketi olarak, Türkiye’de bir ilk olan “Teknoloji Tanıtım Ofisi” çalışmasını hayata geçirdiklerini açıklayarak, iki kurum arasındaki işbirliği çalışmalarında başarılar diledi.

 

“Kamu-Üniversite-Sanayi (KÜSİ) işbirliği protokolü imzalandı”

Stratejik projelerde yapılacak ortak çalışmalar, Teknoloji Ofisi, Teknokent Projesi gibi konularda da bilgi paylaşılan ve bunlara yönelik işbirliği çalışmaları hakkında müzakerelerin de yapıldığı ziyaretin sonunda, Kamu-Üniversite-Sanayi (KÜSİ) işbirliği eylem planı kapsamında, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından, sanayiye yönelik tezlerin daha etkin değerlendirilmesi ile ilgili KUTSO-DPÜ karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.

 

 

 

 

Haber: KUTSO Basın