KUTSO’DA 7143 SAYILI KANUN VE İŞKUR İSTİHDAM TEŞVİKLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KUTSO) 7143 Sayılı Vergi ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu ve İŞKUR İstihdam Teşvikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım ve İŞKUR Şube Müdürü Ahmet Karaaslan’ın sunumlarında gerçekleşen toplantıya Kütahya Defterdarı Ömer Faruk Önel, SGK İl Müdürü İsmail Sayar, İŞKUR İl Müdürü Kamil Uçan, KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Oda Üyeleri katıldı.

Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, bilgilendirme toplantısında, 7143 sayılı yapılandırma kanunu ve bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin son çıkan yasa ve düzenlemeleri anlattı. Yapılandırmayla gelen ödeme imkânları üzerine vurgu yaparak, mükelleflerin bu fırsatı çok iyi değerlendirmesi gerektiğini belirten, Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, yapılandırmanın 31 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceğine dikkat çekti.

Toplantının ikinci bölümünde İŞKUR Şube Müdürü Ahmet Karaaslan, İŞKUR istihdam teşviklerine ilişkin detaylı bilgilendirmede bulunarak, mükelleflerin konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

Sunum ve soru cevap kısımlarının ardından Gelir İdaresi Daire Başkanı Kaan Kasım, Kütahya Defterdarı Ömer Faruk Önel ve İŞKUR Şube Müdürü Ahmet Karaaslan’a günün anısına hediye takdimleri yapılarak hatıra fotoğrafı çekilmesiyle program sona erdi.

 

Haber: KUTSO Basın