Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kütahya İl Müdürü İsmail Sayar’ı ziyaret etti.

Ekonomik değerlendirmelerin ve güncel konulara ilişkin görüşlerin karşılıklı paylaşıldığı ziyarette, bilgi alış verişi yapılarak, iki kurum arasındaki güçlü işbirliği ve iletişimin artarak sürdürüleceği ifade edildi. Ayrıca, işverenlerin yasal mevzuatlara ilişkin yaşadığı, ödemeler, denetimler, ihtiyaç duyulan kanun değişiklik talepleri vb. gibi sorunlar ile çözüm önerileri müzakere edildi. Söz konusu sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin, iki kurumun işbirliğinde çalışma yapılarak, taleplerin ilgili makamlara iletilmesine karar verildi.

SGK İl Müdürü İsmail Sayar, işletmelerin talepleri ve sorunlarının çözülmesi noktasında işbirliğine hazır olduklarını ifade ederek, yapılandırma ve teşvikler ile bunlarla ilgili istatistik verilerini paylaştı. Sayar’ın, KUTSO heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getirerek teşekkür etmesi ve karşılıklı iyi dileklerin sunulmasıyla ziyaret sona erdi.

Haber: KUTSO Basın