Kütahya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu eylem planı kapsamında, öğrencilerle işletme ziyareti yapılarak meslek tanıtımı faaliyetlerine devam edildi.  

Öğrencilerin, meslekleri tanımaları ve kendi yeteneklerine uygun meslekleri seçmeleri, seçecekleri mesleğe hazırlanmaları konularında bilgi paylaşmak, meslek seçimlerine katkı sağlayarak, istedikleri ve hedefledikleri alanda gelişmelerine yön göstermek amacıyla, Kütahya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararları uyarınca, meslek tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi.

Kütahya Belediyesi, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü,  Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) işbirliğinde, 30 öğrencinin katılımıyla, Ünsa A.Ş. Keramika Şubesi işletmesinde meslek tanıtım programı yapılarak, fabrika ziyareti gerçekleştirildi.

Keramika işletmesinde gerçekleştirilen, İŞKUR İl Müdürlüğü ve KUTSO yetkililerinin de bulunduğu programda, İsmet İnönü İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri katıldı. Öğrencilere, meslekler hakkında bilgi verilerek, fabrikada incelemeler yapıldı. Ayrıca, iş ve meslek Danışmanlığı faaliyetleri kapsamında, öğrencilerle meslek seçiminin önemi, iş arama becerilerinin kazandırılması konularında bilgilendirmeler de paylaşıldı.

Haber: KUTSO Basın