Pasifik İttifakı’nda İş Fırsatlar: Türkiye, Peru, Şili, Kolombiya, Meksika Hakkında

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB), Odamıza gönderilen yazıda;

Latin Amerika’nın bölgesel bir entegrasyonu olan ve 28 Nisan 2011 yılında kurulan Pasifik ittifakı (Pacific Alliance) Ülkeleri Peru, Şili, Kolombiya, Meksika Büyüleyiçilikleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde 6 Kasım 2018 tarihinde saat 14:00’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ikiz Kulelerde “Pasifik İttifakı’nda İş Fırsatlar’: Türkiye, Peru, Şili, Kolombiya Meksika” toplantısı düzenlenecek olup bahsi geçen ülkelerle iş fırsatlarına ilişkin Büyükelçilikler tarafından sunumlar gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Türkiye, dönem Başkanlığı’nı Peru’nun yaptığı Pasifik İttifakı’na tüm dünya genelinde gözlemci olan 52 ülkeden biridir. Peru, Şili, Meksika ve Kolombiya’nın oluşturduğu söz konusu entegrasyon 225.8 Milyon nüfusu ve kişi başına düşen ortalama 17,266$ GSYİH ile Latin Amerika’daki stratejik, dinamik ve kapsayıcı bir girişimi olduğu, ittifaka bağlı ülkeler madencilik. enerji. tarım, otomotiv, sanayi, balıkçılık ve imalat alanlarında öne çıkmata olduğu,

Söz konusu Pasifik İttifakı’nda İş Fırsatlar’: Türkiye, Peru, Şili, Kolombiya, Meksika” Toplantısı’na ilişkin programa ve katılım formuna Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği web sayfası (www.tobb.org.tr) Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş Imkânlan/Yurtiçi Etkinlikler” bölümünden ulaşılmaktadır. Toplantı kapsamında İngilizce-Türkçe simultane tercüme hizmeti verileceği bildirilmektedir.

Bu itibarla, “gıda; tarım ve balık ürünleri, hazır yiyecek ve içecek, tekstil; hazır giyim materyalleri (yün ve akrilik). erkek hazır giyim ve yüzücü kıyafetleri, yiyecek ve kozmetik sanayi katkı maddeleri; doğal ürünler ve kimyasallar, otomotiv parçaları” alanlarında faaliyet gösteren ve bahsi geçen Toplantı’ya katılmak isteyen firmalarımızın katılım formunu doldurarak 2 Kasım 2018 Cuma Günü mesai bitimine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (seda.gedik@tobb.org.tr) iletmeleri gerektiği bildirilmekte olup, konuyu bilgi ve değerlendirmenize sunarız.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği

 

Ek:

KATILIM FORMU PASAL

TOBB-Pasifik İttifakı Programı