1. HAZAR EKONOMİ FORUMU VE FUARI

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği’nin yazısına atfen, Türkmenistan Milli Turizm Bölgesi Avaza’da 1. Hazar Ekonomi Forumu’nun 11- 12 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Yazıda, söz konusu Forum kapsamında, 11 Ağustos 2019 tarihinde Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı himayelerinde, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde “Yenilikçi Teknolojiler” adı altında uluslararası bir fuar da düzenleneceği belirtilmektedir. Bu bağlamda “Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı” içerisinde Türk firmalarının katılım sağlayacağı ayrı bir Fuar alanı oluşturulacaktır. “Uluslararası Yenilikçi Teknolojiler Fuarı”, yüksek teknoloji sektörlerinde düzenlenecek olup, söz konusu Fuara, ülkemizden aşağıdaki sektörlerden firmalarımızın katılması beklenmektedir.

İlgili Sektörler:

– Petrol ve doğal gaz-LPG

– Bilgi teknolojileri

– Yazılım, Ulaştırma ve Haberleşme

– Savunma sanayi

– Otomotiv

– Hafif sanayi teknoloji şirketleri vb.

Ayrıca yazıda, TOBB aracılığı ile fuara katılan firmalarımıza özel indirim uygulanacağı, kiralanacak standın metrekare fiyatının 100 ABD dolarından fazla olmamasının beklendiği vurgulanmaktadır.

Söz konusu Forum’un ve Fuarın içeriğine dair bilgilere https://cefavaza2019.gov.tm/ adresinden ulaşılabilmekte olup etkinliklere katılmayı düşünen firmalarımızın Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası (KemalAmanov, Tel: +99312 398887,398898 kemal.exhibition@gmail.com; tanepes.wes@gmail.com ) ve TOBB’a (Adem Kula, Tel: 0212 924 3973 adem.kula@tobb.org.tr ) başvurması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği