Özbekistan Ziyareti ve Türk Keneşi Özbeskistan İş Forumu, 3-5 Ekim 2019

Sayın Üyemiz,

Odamıza Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) gönderilen yazıda belirtildiği üzere; Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) bünyesinde, 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) kurulmuştur. Birliğimiz ile birlikte, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Odalar Birliği üyeleridir ve yapılan seçimlerde Birlik Başkanı Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TTSO’nun ilk Başkanı olarak seçilmiştir.

TOBB tarafından, Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi, TTSO ve Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ile Özbekistan TSO iş birliğinde, 5 Ekim 2019 tarihinde, Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu düzenlenecektir. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te gerçekleştirilecek foruma Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Şevket Mirziyoyev’in de katılımı öngörülmektedir.

Bahse konu foruma Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi gözlemci üyesi Macaristan’dan iş insanlarının katılımı beklenmektedir. Ayrıca, iş forumunun tarım, gıda, inşaat ve inşaat malzemeleri, sağlık hizmetleri ve eczacılık, bilgi teknolojileri, kimyasal ürünler ve üretimi, petrol ve gaz, otomobil sanayi ve yan parça üretimi, elektronik, enerji, tekstil, ulaştırma-lojistik, ticaret ve turizm sektörlerine odaklanması öngörülmekte olup, forum kapsamında iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmektedir. Foruma katılım teyidi veren firmalara ise, foruma katılması beklenen firmaların listesi ve faaliyet alanlarına dair bilgiler bilahare bildirileceği yazıda belirtilmektedir.

Programa katılmak isteyen üyemiz firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, Birliğimizce görevlendirilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.’nin Garanti Bankası Kadıköy Ticaret Şubesi TR 54 0006 2001 6730 0006 2999 73 numaralı Türk Lirası hesabına, 10.000 – TL ön avans bedeli ödemeleri gerekmekte olup katılım bedelinin kesinleşmesini takiben, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan talep edilecektir.

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin ozbekistan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve yüksek çözünürlüklü “jpeg” formatında bir fotoğraf ve pasaportun renkli kısmı ile ödeme yaptıklarına dair dekontu ozbekistan@tobb.org.tr adresine en geç 30 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.

Kişi başı organizasyon giderleri, katılımcı sayısına göre tespit edilmekte olduğundan, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 14:00’a kadar Birliğimize yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız

Saygılarımızla,
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası
Genel Sekreterliği

 

EK : Özbekistan Ziyareti