Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteğiyle, “Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganıyla her yıl düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarının (YÖREX) onuncusu, 23-27 Ekim 2019 tarihlerinde ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ın açılışına katıldığı fuara, Zafer Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerini kapsayan TR33 Bölgesinin il ve ilçelerinden temsilci kurum ve kuruluşlar katıldı. 81 ilden çok sayıda kurum kuruluş yetkilisi ile oda ve borsa başkanının katıldığı yüzlerce yöresel ürünün sergilendiği fuarda, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Öncel temsil etti.

5 günde 276 bin 288 ziyaretçinin gezdiği açıklanan fuarda, Zafer Kalkınma Ajansı’nın oluşturduğu TR33 Bölgesi illeri standında, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) üyelerinden Hotaş Leziz, Organit Life/Melek Eskioğlu, S.S.Kütahya Üretken Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, ürünleriyle yer aldı.

TR33 Bölgesi illerinin standında, Kütahya’nın; Tavşanlı leblebisi, Gediz tarhanası, Simav fasulyesi, leblebili kurabiye, Afyonkarahisar’ın; sucuk, pastırma, lokum, kaymaklı ekmek kadayıfı, haşhaş ezmesi, maden suyu, Sandıklı patatesi, Şuhut keşkeği, Manisa’nın; sultani kuru üzümü, domat zeytini, mesir macunu, kurutulmuş domatesi, Uşak’ın; Uşak tarhanası, Uşak halısı, helva, sucuk gibi ürünleri sergilendi.  Ürünlerin ikramı yapılarak illerin tanıtımı gerçekleştirilen standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. TR33 Bölgesi standında ayrıca Kütahya Üretken Eller Kooperatifi ve S.S. Salihli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, kadınların ürettiği ürünleri sergiledi.