KUTSO’DA ÜYELERLE İSTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Üyelerin talep ve sorunlarının tespit edilerek, çözüm önerileri oluşturulmasına yönelik sektörel istişare toplantıları, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde gerçekleştirilmeye devam ediyor.  

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç başkanlığında, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu refakatinde gerçekleştirilen toplantıya, dördüncü meslek komitesi başkanı ve üyeleri, yapı ve inşaat malzemeleri satışı alanında faaliyet gösteren KUTSO dördüncü meslek grubu üyeleri katıldı.

 

Toplantıda, KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu, KUTSO meslek komitelerinin çalışmaları ile üye odaklı faaliyetler hakkında katılımcı üyelerle bilgi paylaştı. Sektörel istişare toplantılarının, üyeler arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak, daha fazla üye ile yüz yüze görüşmek, birlikte hareket etme gücünü geliştirmek, faaliyet gösterdikleri meslek dallarında istişare yapmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek, üyelerin katılımının ve görüşlerinin önemsendiğini belirtti.

 

Üyelerin talepleri, sorunları ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda, katılımcı üyeler, ayrı ayrı söz alarak sektörleriyle ilgili işletmelerinde yaşadıkları sorunları, görüş ve taleplerini aktardı. KUTSO ve üyeleri arasındaki iletişimle ilgili beklenti ve öneriler, ayrıca Kütahya’daki sosyal ve ekonomik durum müzakere edilerek fikir alış verişi yapıldı.  İlimizde yol üzeri ticaretin artırılması, tarih ve kültür turizminin öne çıkarılması, araştırma, yeni fikir ve proje geliştirme yeteneğinin artırılması, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyütülmesi yönünde faaliyetler yapılması, e-ticaret ve finans yönetimi gibi konularda bilgi ve farkındalığın artırılması, finans kuruluşları ile işletmeler arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, devlet kuruluşları tarafından işletmelere sağlanan hibe, destek ve teşvikler hakkında üyelerin bilgi düzeyinin yükseltilmesi, sektörel fuarlara iştirak edilerek daha geniş iş çevreleriyle bağlantı kurulması gibi konular, öne çıkan hususlar oldu.

 

KUTSO tarafından, üyelerin, şehrin, ihtiyaç ve talepleri yönünde çalışmalar yürütülmesi için, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başta olmak üzere, ilgili tüm paydaşlara önerilerin iletildiği, üyelerin talep ve sorunlarının çözümü için gerekli takibin sürdürüldüğü ifade edildi.

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, projeler,  eğitim vb. gibi kurumsal hizmetler ve çalışmalar, oda organlarının görevleri, ildeki yatırımlar, organize sanayi bölgeleri, mesleki eğitime yönelik faaliyetler, üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları ile Kütahya Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki gelişmelere ilişkin bilgi paylaştı.

 

Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan geliştirilmesine yönelik çalışmalarda KUTSO’nun görev aldığını ve paydaşlarıyla iş birliği içerisinde bu çalışmaların sürdürüleceğini belirten Özotraç, katılımlarından dolayı üyelere teşekkür ederek, talep ve görüşlerini KUTSO’ya iletmelerinin önemsendiğini ifade etti.

 

Toplantıya katılan üyeler, kaynaşmanın ve sektörel hususlardaki müzakerelerin yapıldığı, üyelerin sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıdan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, KUTSO yetkililerine teşekkür etti.

 

Haber: KUTSO Basın