TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) toplantısı, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde gerçekleştirildi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ahmet Y.Yazaroğlu, Hasan Öncel ve Salih Çetiner ile Yönetim Kurulu üyeleri, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli ile kurul üyeleri katıldı.

KUTSO Başkanı Özotraç, açılış konuşmasında, KUTSO’nun kurumsal yapısı ile çalışma ve faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi. Kadınların hem sosyal hayat, hem de iş hayatı açısından çok değerli olduğunu vurgulayarak, sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ederek, başarı diledi.

TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sema Güral Sürmeli, toplantıya katılımlarından dolayı KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine, Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu üyelerine teşekkür etti. Toplantının, kurul üyeleri ile istişare yapılarak çalışma ve faaliyetlerin planlanmasına fayda sağlayacağını belirtti.

TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Semra Tozaraydın, KUTSO’da görev aldığı alanlar hakkında bilgi paylaşarak başladığı konuşmasında, KUTSO’nun öğretici ve zenginleştirici yönüne vurgu yaparak, hem sosyal hayat, hem de iş hayatı açısından büyük fayda sağlayan deneyimler edindiğini ifade etti. TOBB çatısı altında, KUTSO koordinatörlüğünde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulunun oluşma biçimi, organizasyon yapısı, çalışma esasları, yasal hususlar, bu çerçevede ilde oluşturulan çalışma grupları, il icra komitesinin faaliyetleri gibi konularda bilgi paylaştı. Ayrıca, girişimci kurul üyelerini bilgilendirmek ve oryantasyonu sağlamak amacıyla, TOBB tarafından seminerler düzenlendiğine ilişkin bilgi vererek, Kütahya’yı temsilen katılım sağlanacağını belirtti. Uşak’ta Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölgesi toplantısı düzenleneceğinden bahisle, kurul üyelerinin katılımının önemsendiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından, katılımcı kurul üyelerine söz verildi. Ayrı ayrı söz alan üyeler, kendilerini kısaca tanıtarak, sektörleri ve çalışma alanları ile ilgili bilgileri paylaştı. KUTSO koordinatörlüğündeki kurul tarafından önümüzdeki aylarda yapılabilecek çalışma ve faaliyetlere ilişkin görüşler alındı ve bunlarla ilgili istişare yapıldı.

Hitapların ve gündem maddelerinin tamamlandığı toplantı, buluşmadan memnuniyet duyulduğunu belirtmeleri ve iyi dileklerin paylaşılmasıyla sona erdi.

Haber: KUTSO Basın