TİCARET BAKANLIĞI SANAL TİCARET AKADEMİSİ

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) Odamıza gönderilen yazıda,

Sanal Ticaret Akademisi, Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi amacıyla girişimci, esnaf, sanatkâr, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlara yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı bir uzaktan eğitim platformudur. 5 Mart 2020 tarihinde hizmete açılan 7/24 erişilebilen ve ücretsiz olan ”Sanal Ticaret Akademisi” (https://akademi.ticaret.gov.tr) kapsamında şu ana kadar Dış Ticaret, İç Ticaret ve Girişimcilik olmak üzere 3 sertifika programı yer almaktadır. Belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır.

Ülkemize yeni girişimciler ve ihracatçılar kazandırmak için yürütülen çalışmalar kapsamında Ticaret Bakanlığı bünyesinde hizmete açılan ve sertifikalı eğitimlerin yer aldığı uzaktan eğitim platformu ”Sanal Ticaret Akademisi’ ile ihracatçıların farklı konulardaki bilgilerini geliştirmelerine ve ihracatları ile performanslarını artırmalarına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Online eğitimlerin yanı sıra sanal sınıf uygulaması ve sanal seminerlerin de olacağı platformda, canlı bağlantı ile eğitimden faydalanan vatandaşlar Bakanlığın ve konunun diğer uzmanları ve ticaret müşavirleri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunabileceklerdir.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği