Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Dış Ticaret Çalışma Grubu koordinatörlüğünde, ”Fuarların İşletmeler için önemi ve Dış Ticaretteki Yeri” konulu seminer, Tüyap Fuarcılık iş birliğinde, çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

KUTSO Dış Ticaret Çalışma Grubu (DTÇG) Koordinatörü Umut Eskioğlu, KUTSO Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç’ın ve üyelerin çevrimiçi katıldığı seminerde, Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir ve Bölge Koordinatörü B.Burak Özdemir konuk edildi.

KUTSO adına açılış konuşmasını yapan KUTSO DTÇG Koordinatörü Umut Eskioğlu, konuklara ve katılımcılara teşekkür ederek, önümüzdeki aylarda düzenlenmesi planlanan seminerlere ilişkin bilgi paylaştı.

Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Tüyap’ın yapısı ve hizmetleri ile fuar sektörü hakkında bilgi vererek başladığı sunumunda, yurt içi ve yurt dışı fuarların işletmeler açısından önemini dile getirdi. Türkiye’de ve dünyada fuarcılığa ilişkin bilgi paylaşarak, fuarların amacı ve katılmanın önemi, şehir, ülke, sektör ve stant seçiminde dikkat edilecek hususlar, fuar öncesi ve sonrasında yapılabilecek çalışmalar, fuarların dış ticarete katkısı, ziyaretçi analizi ve talep takibi gibi konularda bilgi verdi.

Katılımcı sorularının da cevaplandığı seminerin sonunda, KUTSO Dış Ticaret Çalışma Grubu Koordinatörü Umut Eskioğlu, önümüzdeki günlerde seminerlerin devam edeceğini söyleyerek, Tüyap Fuarcılık yetkililerine ve katılımcılara teşekkür etti.

Haber: KUTSO Basın