IF MODA EXPO SANAL FUARI-08-11 HAZİRAN 2021

Sayın Üyemiz,

 

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’ndan (MHGF) odamıza intikal eden yazıda,

Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ile T.C. Ticaret Bakanlığı onaylı e-ihracat platformu globalpiyasa.com iş birliğiyle 8-11 Haziran 2021 tarihlerinde www.ifmodaexpo.com adresinde IF MODA EXPO Sanal Fuarı düzenleneceği, fuara hazır giyim, tekstil, kumaş, saraciye, ayakkabı ve aksesuar firmalarının katılım sağlanacağı bildirilmektedir.

 

Yazıda devamla, katılımcılara, güvenli ve özgün bir teknik altyapı ile dijital stantlarda ürünlerini sergileyebileceği, küresel alım heyetleri, ziyaretçiler ile buluşabilecekleri, B2B görüşmeler yapabilecekleri bir sanal fuar deneyimi sunulacağı, panel, toplantı ve sanal defilelerin de yer alacağı IF MODA EXPO Sanal Fuarı’na katılacak ihracatçı birliği üyesi firmaların, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın “Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Kararı” kapsamında yüzde 60 oranında destekleneceği ifade edilmektedir.

Ayrıca, 8 Haziran 2021 Salı günü saat 11.00’de MHGF Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan’ın konuşmaları ile açılışı yapılacak IF MODA EXPO Sanal Fuarı’nda dört gün boyunca sektöre ve iş dünyasının geleceğine ışık tutacak paneller de yer alacağı,  8 Haziran Salı günü saat 11.00’deki açılış konuşmalarının hemen ardından TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Yiğit Savcı’nın yönettiği “Dijitalleşen Yeni Dünya ve Türkiye’nin Dönüşümü” başlıklı panelin konuklarının TFI – Tab Food Investments Teknolojiden Sorumlu Başkanı  K. Erman Karaca, Siemens Endüstri 4.0 Dijitalizasyon ve Pazarlama Müdürü Derya İren, Reeder Akıllı Telefonları Kurucusu Sezen Sungur Saral, Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Serra Yılmaz olacağı, Dört gün boyunca sürecek etkinlikler kapsamında 9 Haziran Çarşamba günü saat 11.00’de sektör başkanları ile uluslararası hazır giyim markalarının Türkiye temsilcilerinin konuşmacı olduğu “Pandemi Sonrası Hazır Giyim”, 10 Haziran Perşembe günü saat 11.00’de “Sürdürülebilir Doğal Boyalar ve Sanayi Uygulamalarından Örnekler”, 11 Haziran Cuma günü saat 11.00’de “Döngüsel Modanın Tasarım Yolu: İleri Dönüşüm” ve son olarak aynı gün saat 15.00’te Chicago Türk Ticaret Merkezi kurucusu Eray Ütücü’nün konuşmacı olacağı “İşletmenizi ABD Pazarına Açın” başlıklı sanal panellerin düzenleneceği belirtilmektedir.

Bahse konu fuara ilişkin bilgiler ekte yer almakta olup, katılmak isteyen üyelerimizin bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği

 

IF Moda Expo