HALKBANK’TAN KUTSO’YA ZİYARET

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) yeni dönem kutlama ziyaretleri devam ediyor.

Halkbank Kütahya Şubesi Müdürü Murat Temur ile beraberindeki heyet, KUTSO Yönetim Kuruluna kutlama ziyaretinde bulundu.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu görüşmede, tanışma sonrasında, yürütülen çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi paylaşıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, işletmelerin öz sermayelerinin güçlenmesi gerektiğini, enerji başta olmak üzere üretimden pazarlamaya kadar artan maliyetler sebebiyle, finansman kaynaklarına erişimde zorluklar yaşandığını belirtti. Bankalar tarafından sağlanabilecek finans imkânları hakkında, işletmelerin bilgi sahibi olması ve bu imkânlardan yararlanabilmesi için iş birliği yapılmasının faydalı olacağını söyledi.

Halkbank Kütahya Şubesi Müdürü Murat Temur, kamu bankası olmanın avantajlarıyla beraber, iş birliğine hazır olduklarını söyleyerek, işletmelerin yararlanabileceği kredilere ilişkin bilgileri paylaştı.

Girişimci kredilerinde, 36 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi, kadın girişimci kredilerinde, 36 aya kadar vade ile 70 bin liradan, 500 bin liraya kadar kredi kullanma imkânı olduğunu belirtti. KUTSO üyelerinin, Kütahya Şubesi temsilcileriyle görüşerek, kendilerine uygun olan en cazip krediden yararlanmak üzere müracaat edebileceğini, desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

KUTSO üyeleri yararına yapılabilecek ortak çalışmaların da istişare edildiği ziyaret, başarı dilekleri ve görüşmeden duyulan memnuniyetin sunulmasıyla sona erdi.

Haber: KUTSO Basın