Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu, her hafta bir meslek komitesi ile sektör toplantısı gerçekleştirecek.

Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meslek Komitesi üyelerinin katılımında haftada bir düzenlenecek sektör toplantılarında, üye işletmelerin sorun ve çözüm önerileri ile talepleri istişare edilecek.

Bu çerçevede ilk toplantı, yapı, inşaat, mimarlık, mühendislik gibi alanlarda faaliyet gösteren KUTSO üyelerinin kayıtlı olduğu 3.Meslek Komitesi ile gerçekleştirildi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ile Yönetim Kurulu Üyelerinin bulunduğu toplantıya, KUTSO 3.Meslek Komitesi Başkanı Burak Oruç ve Komite üyeleri katıldı.

Toplantıda, 6 Şubat tarihinde ülkemizde meydana gelen depremle ilgili değerlendirmeler, bölgeye yapılan yardım faaliyetleri hakkında bilgi paylaşıldı. İlimiz ve ülkemizde alınması gereken tedbirlere ilişkin öneriler görüşülerek, iş dünyasının taleplerini ve görüşlerini ilgili makamlara iletmesinin, üretime ve yatırımlara devam etmesinin önemi vurgulandı.

Yapı denetimi, zemin güçlendirme, kentsel dönüşüm konuları başta olmak üzere, yerel yönetimler, mimarlar odası, mühendisler odası gibi kurum ve kuruluşlarla iş birliği çalışmaları konularında fikir alış verişi yapılarak, komite üyelerinin görüşleri alındı.

Yaşanan deprem sonrasında KUTSO tarafından ilgili yerel ve ulusal makamlara iletilen rapor ve öneriler hakkında bilgi paylaşılarak, meslek komitelerinden gelen sektörleriyle ilgili konuların da ilgili mercilere iletilerek, takip edileceği belirtildi.

Haber: KUTSO Basın