Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Basın Yayın Komisyonu, 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü TOBB’da gerçekleştirildi.

Toplantıya; Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, İnşaat ve Taahüt Hizmetleri Kurulu, Tarım Kurulu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Hayvancılık Kurulu, Ekonomi Politikası Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, KOBİ Politikaları Kurulu, Sosyal Politikalar Kurulu, Basın Yayın Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Turizm Kurulu, Mesleki Eğitim Kurulu, Mevzuat Komisyonu, Hesapları İnceleme Komisyonu, İklim Değişikliği ve Çevre Kurulu, Vergi Komisyonu, Kadın Çalışmaları Kurulu ve Arge ve İnovasyon Kurulu Başkan, Başkan Yardımcısı, Sözcü ve Raportör ile üyeleri katıldılar.

Toplantıda, Komisyon/Kurul Başkanı, Başkan Yardımcısı Sözcüsü ve Raportör üye seçimlerinin gerçekleştirilmesi ayrıca Komisyon ve Kurul üyelerinin ileteceği sektörel sorunlar ile talep ve önerileri not edilerek ve rapor olarak sunuldu.

Komisyon ve kurulların çalışmalarını çok önemsediklerini ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Katkılarınız kendiniz, şehriniz ve ülke ekonomisi için çok önemli. Akıl akıldan üstündür. Bunu unutmayın. Ben her şeyi bilirim yerine istişare alışkanlığını benimsedik hep. Tartışacağız. Ortak aklı bulacağız” dedi.

TOBB Komisyon ve Kurulları seçimlerine Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen TOBB Delegesi ve Basın Yayın Komisyon üyesi Semra Tozaraydın, Basın Yayın Komisyonunda yapılan seçimlerde Komisyon Başkanlığına yeniden seçildi.

Haber: KUTSO Basın