20151027 KUTSO-BASIN AÇIKLAMASI

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Harun Yurdagül’ün, TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve TOBB Kütahya Genç Girişimciler Kuruluna (GGK) hitaben yapmış olduğu basın açıklaması şöyledir:  

 

 

Sevgili arkadaşlar,

 

Sizler, ilçemiz ve Merkez olarak Kütahya’nın bütününü temsil ediyorsunuz. TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) olarak, gençlere ve kadınlara verilen önem, Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) ve Genç Girişimciler Kurulu (GGK) oluşumları ile kendisini göstermektedir. Bu Kurulların Kütahya İli koordinatörü Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bizler de en kapsamlı şekilde sizlerin yanınızda oluyoruz.

Biliyorsunuz ben, koordinatör oda sıfatını taşıyan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Üyesi olarak, sizlerin en yakınınızda görev yapmaktayım. Zira, gençlerimizin ve kadınlarımızın, ekonomiye hem bugün, hem de gelecekte önemli hizmetler vereceğini biliyor ve bu konuda sizlerin  yüreklendirilmesini çok önemsiyorum. Kütahya’nın geleceğini sizlerde görüyorum.

 

Değerli arkadaşlar,

 

İçinde bulunduğumuz süreçlerde, iş dünyası açısından sorunlar yaşandığı konuşulmaktadır. Konuşanlara bakın, sorun yaşanması halinde bir zarar görecekler mi? Hayır. Sorun yaşanması halinde kim zarar görecek? Elbette iş dünyası. Yani bizler zarar göreceğiz. Bu nedenle, sorumsuz kişilerin ağzından çıkan olumsuz ifadelere itibar etmeyin. İş dünyasının aklı ve yetenekleri her türlü şartlar altında kendisini yönetecek bilgi, cesaret ve tecrübeye sahiptir. Sizler de bu şartlar altında çalışırken, çok değerli tecrübeler kazanmış olacaksınız. KUTSO olarak her türlü bilgi ve moral desteği anlamında yanınızda olacağımızı biliyorsunuz. Odamızda en çok konuşulan slogan olarak “ayağınızı yere sağlam basın, gözünüz zirvelerde olsun” cümlesini hatırımızdan çıkarmamalıyız.

 

Değerli arkadaşlar,

 

Ekonomiye zarar veren faktörlerin başında, çok sayıdaki silahlı terör örgütü ve silahlı olmayan, ama devlete zarar vermeye çalışan, şer odaklarını ve hatta ülkeleri görüyorsunuz. Hangi terör örgütü, hangi şer odağı olursa olsun, bunlarla topyekün mücadelede kendimizi görevli saymamız ve devletimize verebileceğimiz her türlü katkıyı esirgemememiz lazım. Devletimizin yanında olmamız; devletimize güç verecek, devletimize zarar verecek tüm faktörler bertaraf edilerek, güçlü Türkiye’nin gücüne güç katacaktır.

 

Değerli arkadaşlar,

 

Zaman, daha moralli olma, daha cesur olma, daha çalışkan olma ve en önemlisi devletimize güç verecek çalışmalar içinde olma zamanıdır. Göreceksiniz; bunlar yapıldığında, özlenen, büyüyen, dünyada itibarlı, büyük ve mutlu Türkiye hayalimiz gerçekleşecek ve bu aşamalarda vereceğiniz katkılar, sizlere,  görevinizi yapmanızın mutluluğunu da beraberinde getirecektir.

Kadınlarımızı ve gençlerimizi çok önemsiyoruz. Bizim neslimizin yapmak isteyip de yapamadıklarını, siz kadınlar ve gençlerin yapacağını biliyor, sizlerin yanında olacağımızı ve görevimizi aksatmayacağımızı bilmenizi istiyoruz.