KUTSO’DAN KÜTAHYA DEFTERDARLIĞI’NA ZİYARET

 Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanlık Divanı tarafından, Kütahya Defterdarlığına iade-i ziyarette bulunuldu.

 

Kütahya Defterdarı Ömer Faruk Önel, Gelir Müdürü V. Vildan Alp, Çinili Vergi Dairesi Müdürü Mevlüt Altıntaş, 30 Ağustos Vergi Dairesi Müdürü Güner Yalım’ın hazır bulunduğu ziyaretin ardından, KUTSO heyeti tarafından, Kütahya Defterdarlığı bünyesinde hizmet veren daire müdürleri ve personeller ile görüşüldü. Vergi haftasından dolayı kutlama dilekleri paylaşılarak, gerçekleştirilen hizmetlerden dolayı teşekkür edildi.

 

Ziyarette, mükellefler ve işverenler için yürütülen faaliyetler, iyileştirme çalışmaları, işletmelere sunulan yapılandırma fırsatları, ilimizdeki mükellef sayıları, vergi tahakkuk ve tahsilat oranları hakkında bilgi alış verişi yapıldı.

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, ölçek ekonomisine ilişkin görüşlerini dile getirerek, mikro ve küçük işletmelerin geliştirilmesine dair önerilerini paylaştı. Bu kapsamda, mikro ve küçük işletmelere sunulan teşvik avantajlarının, işletmelerin ölçeklerine uygun şekilde, özel puanlama sistemiyle yapılmasının olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi. Ekonominin geliştirilmesi, dolayısıyla il ve ülke ekonomisinin büyümesi ve zenginleşmesi gerektiğini ifade etti. Kütahya Defterdarlığı’nın, mükelleflerine sunduğu hizmetlerden ve yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Ekonominin güçlendirilmesine katkı sağlanması açısından yürütülecek tüm çalışmalarda, KUTSO’nun göreve ve paydaşlarıyla işbirliğine hazır olduğunu vurguladı.

 

Kütahya Defterdarı Ömer Faruk Önel de, Kütahya’yı ileriye taşımak hedefiyle yapılacak çalışmalarda, KUTSO ile olan işbirliğinin, daha da güçlendirilerek sürdürülmesinin arzu edildiğini ve ziyaretten duyulan memnuniyeti ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Haber: KUTSO Basın