Verimlilik Kongresi Hakkında

Sayın Üyemiz;

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü’nden Odamıza gönderilen yazıda;

Altıncı Uluslararası Verimlilik Kongresi, 7 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da, The Ankara Hotel’de düzenleneceği belirtilmektedir. Verimliliğin her boyutuyla, kuramsal olduğu kadar uygulamaya dönük olarak da ele alındığı Ulusal Verimlilik Kongreleriyle üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının temsilcileri verimlilik gündemleriyle bir araya gelecekleri ifade edilmektedir.

Kongrenin “Türkiye Yeni Teknolojilerin Getirdiği Verimlilik Artışlarına Hazır Mı?” başlıklı Açılış Panelinde TTGV Yönetim Kurulu Başkanı ve Vestel Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav, CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Yılmaz konuşmacı olarak yer alacağı bilgisi verilmektedir.  Açılış panelinin ardından düzenlenecek eş zamanlı oturumlarda çağrılı konuşmacılar, sanayinin geleceği, kaynak verimliliği potansiyeli, akıllı tarım uygulamaları, mikro veriler ışığında firma dinamikleri, firma düzeyinde verimlilik artışının kaynakları, iş gücünün geleceği gibi konu başlıklarında güncel çalışma bulgularını, görüşlerini ve iyi uygulama örneklerinin paylaşılacağı bildirilmektedir.

Altıncı Ulusal Verimlilik Kongresi ücretsiz ve ön kayıt gerektirmeksizin katılıma açık olup, program ve diğer ayrıntılar www.verimlilikkongresi.gov.tr sitesinde sunulmakta olduğu belirtilmektedir.

Kongreyi bilgi ve değerlendirmenize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği