7. Blue Sea Land Fuarı

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden, odamıza gönderilen yazıda;

İtalyan “Balıkçılığın Geliştirilmesi için Sicilya Konsorsiyumu” (COSVAP) adlı kuruluş tarafından her yıl ilgili kurum ve kuruluşların işbirliğiyle düzenlenen “Akdeniz, Afrika ve Orta Doğu Blue Sea Land” fuarının yedincisinin 4-7 Ekim 2018 tarihlerinde Sieilya’nın Manzara Del Vallo kentinde düzenleneceği bildirilmekte ve Fuara ilişkin ayrıntılı bilgiye www.bluesealand.eu İnternet sitesinden ulaşılabileceği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, söz konusu Fuara. 2014 yılında İtalya eski Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitana tarafından temsil madalyası ve 2016 yılında Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından Cumhurbaşkanlığı plaketi tevdi edildiği bildirilmekte, fuarın tarım-gıda zinciri, toprak kaynaklarının iyileştirilmesi, halklar arasında diyalog ve işbirliğinin geliştirilmesini amaçladığı belirtilmektedir.

Ayrıca. 2017 yılında gerçekleştirilen Fuara. 58 ülkeden Bakan, Bakan Yardımcısı, Bakanlık Yetkilileri, Büyük elçiler, iş adamları ve tüccarların iştirak ettiği; bu kapsamda 30 farklı sektörden temsilcilerin katıldığı fuarda tarım alanında faaliyet gösteren 600 şirketin de temsil edildiği, iş insanları arasında (500den fazla yüz yüze görüşme ve 39 çalıştay gerçekleştirildiği, fuarın 150 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildiği iletilmekte olup, konuyu bilgi ve değerlendirmenize arz ederiz.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği