Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ve beraberindeki KUTSO heyeti, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Meclis Başkanlık Divanı ve KUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO’nun seçim sonrasında oluşan organları, görev dağılımı, kurumsal yapısı, yürüttüğü çalışma ve faaliyetlere ilişkin bilgi verdi. KUTSO’nun yerel paydaşlarla işbirliğine büyük önem verdiğini vurgulayarak, şehrin ve bölgenin gelişmesi açısından yapılacak çalışmalarda, KUTSO’nun göreve ve işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.

Karşılıklı fikir alışverişi yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, KUTSO heyetine çalışmalarında başarılar diledi.

KUTSO yeni yönetiminin Kütahya’ya önemli değerler katacağına inandığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Odalarımız, borsalarımız bizim kanunla kurulan kamu kurumu hüviyetini taşıyan ama kendi bütçesini kendisi hazırlayan yerlerimiz. İlin dinamikleri içerisinde önemli yeri olan, işbirliğine, yeniliklere açık, merkezi yönetimle, yerel yönetimlerle, diğer sivil toplum kuruluşlarıyla çok kolay işbirliği yapabilen kuruluşlarımız. Hem üyeleri, hem de toplum için genel manada bir şeyler yapabilen, yol gösterici hüviyetleri öne çıkan yerler. Yatırımcıya fikir verme bakımından yatırımcının bilmediği, bugüne kadar belki takip edemediği konularda kullanabileceği teşviklerden tutun, üretim ölçeğine kadar birçok konuda fikir verip, daha iyisini yapma yönünde bir gayret sarf eden yerler. Sizlerin sivil toplum hareketleri içerisinde gönüllü bir yapınız var. İçinde yaşadığımız toplumun dertlerini dinliyorsunuz. Diğer oda ve borsalar ile birlikte bir araya geldiğinizde yalnızca Kütahya’nın değil, Türkiye’nin dertlerini dinliyorsunuz. Hükümet nezdinde bir yeriniz, krediniz var. İlimize çok şey verebileceğiniz olduğu kanaatiyle bu seçimin sizlere, odamıza ve Kütahya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Haber: KUTSO Basın