HALKBANK HEYETİNİN KUTSO ZİYARETİ

Halkbank Eskişehir Bölge Müdürü Yücel Örnek, Eskişehir Bölge Pazarlama Müdürü Yavuz Kotan, Eskişehir Şube Müdürü Yusuf Demirel, Kütahya Şube Müdürü Levent Kaya, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ile KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Öncel ile görüşen heyet, bankanın çalışmaları ve yeni projeleri hakkında bilgi paylaşarak, güncel ekonomik konular ile işletmeler yararına işbirliği yapılabilecek çalışmalara dair fikir alış verişinde bulundular.

“İthalatı azaltıcı, ihracatı artırıcı üretim işletmelerine, yeni makina yatırımlarında krediler”

Halkbank Eskişehir Bölge Müdürü Yücel Örnek, kamu bankası olarak hizmet sunmaları sebebiyle, kâr amacı olmaksızın, işletmeleri desteklemek amacıyla faaliyetler yürütüldüğünü, daha fazla hizmet talep edilmesinin arzu edildiğini belirtti. İthalatı azaltıcı, ihracatı artırıcı üretim işletmelerine, yeni makine yatırımlarında kredi imkânı sunulduğundan bahisle, çalışmalarına ilişkin bilgi paylaştı.

“Esnaf odası üyelerine sunulan cazip kredi imkânları, ticaret odası üyelerine de verilmeli”

KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Öncel, kamu bankalarının piyasayı yönlendirici ve dengede tutucu rol üstlendiğini, ticareti desteklemek gayretiyle çalışmalar yapılmasının, iş dünyası açısından memnun edici olduğunu söyledi. Kütahya’nın sosyal ve ekonomik durumu, organize sanayi bölgeleri, yatırımlar, KUTSO’nun üyeleri hakkında bilgileri paylaşarak, üyelerin talepleri doğrultusunda, KUTSO tarafından yürütülen çalışmalardan söz etti. Bu kapsamda, esnaf ve sanatkârlar odası üyelerinin yararlandığı Halkbank kredilerinden, ticaret ve sanayi odaları üyelerinin de yararlandırılması gerektiğini ifade etti. Bu yöndeki üye taleplerinin, ilgili makamlara iletilmesi yönünde KUTSO’nun yaptığı girişimlere, Halkbank tarafından da destek beklendiğini belirtti.

“Olumsuzluk ve ümitsizlik yok, üretim ve yatırımı artırmak var”

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, ilin, bölgenin ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak tüm çalışmalarda, KUTSO’nun işbirliği gayretinde olduğunu dile getirerek, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Türkiye ve dünyadaki ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerini paylaşarak, yatırımlar için güven ortamının ve siyasi istikrarın önemli olduğunu vurguladı. Dünya genelinde bazen siyasi ve ekonomik dalgalanmalar yaşansa da, iş insanlarının kesinlikle olumsuz düşüncelere ve ümitsizliğe kapılmaması gerektiğinin altını çizdi. Bu sayede üretim ve yatırımların artacağını, piyasanın canlanmasına katkı sağlanacağını ifade etti.
Ticaret ve Sanayi Odaları üyeleri yararına işbirliği yapılabilecek konular hakkında istişare de yapılan görüşmede, iş dünyasının finansal konularda ihtiyaç duyduğu yasal düzenlemelere ilişkin görüş ve taleplerin, her iki kuruluş tarafından, ilgili makamlara iletilmesi ve takipçi olunması yönünde fikir birliği sağlandı. Karşılıklı iyi dileklerin sunulması ile ziyaret sona erdi.

Haber: KUTSO Basın