IRAK’TAN KÜTAHYA’YA TİCARİ İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

TISİAD (Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Başkanı Nevaf Kılıç ile beraberindeki heyet, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KUTSO) ziyaret etti.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Meclis Divan Üyesi Melih Aslan ile KUTSO Yönetim Kurulu Üyelerinin bulunduğu ziyarette, ticari iş birliği ve yatırım imkânlarına ilişkin karşılıklı görüş alış verişi yapıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, ziyaretten dolayı heyete teşekkür ederek, KUTSO’nun organizasyon yapısı, üye sayısı ve profili, öne çıkan sektörler, yürütülen çalışmalar ve gerçekleştirilen faaliyetler ile Kütahya’nın sosyal ve ekonomik durumu hakkında bilgi paylaştı.

TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç; “Kütahya, Irak’a ırak kalmasın”

TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç, Kütahya ile Irak arasında ticari bir köprü oluşturmak istediklerini belirterek, derneğin yurt içi ve yurt dışı temsilcilikleri, yurt içi ve yurt dışında düzenledikleri faaliyetlere ilişkin bilgi paylaştı. Ticaret ve sanayi odalarının önemli bir partner olduğundan bahisle, iş dünyası için ortak çalışmalar yapılmasının arzu edildiğini belirtti. İki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi, özellikle Kütahya’dan Irak’a ihracat yapılması yönünde iş birliği yapılması isteğini iletti. Dernek tarafından geçtiğimiz yıllarda düzenlenen iş forumu, yatırım ve ticaret zirvesi gibi etkinlikler hakkında bilgi veren Kılıç, önümüzdeki aylarda planlanan faaliyetlere, Kütahya’daki iş insanlarını davet ettiklerini söyledi. Irak’a ırak kalan Kütahya’yı, yakınlaştırmak istediklerini, Kütahya’daki ürünler için hazır bir pazarın bulunduğunu, sektörel ikili görüşmelerde bulunmak isteyen ve ihracat yapmak isteyen KUTSO üyelerine, bilgi vermeye ve destek olmaya hazır olduklarını ifade etti.

Kütahya ile Irak arasında ticari iş birliği, yatırım, ihracat yapılabilecek sektörler, karşılıklı iş geliştirme imkânlarının geliştirilmesi gibi konularda çalışma yapılarak, iş birliği faaliyetleri yürütülmesine dair görüş birliği sağlanan ziyaret, karşılıklı iyi dileklerin sunulmasıyla sona erdi.

Haber: KUTSO Basın