Brezilya Yatırım Forumu-2021 (31 Mayıs-1 Haziran 2021, Sao Paulo / BREZİLYA)

Sayın Üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB), Odamıza gönderilen yazıda;

Brezilya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden alınan yazıya istinaden, Brezilya Yatırım Forumu’nun 31 Mayıs-1 Haziran 2021 tarihlerinde Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde, Transamerica Oteli’nde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, söz konusu Forum’un, Brezilya’nın federal ve yerel düzeyde üst düzey hükümet yetkilileri, büyük  şirket  yöneticileri,  akademi  ve  basın yayın  temsilcileri  ile  karar  alıcıları  bir  araya  getiren,  yabancıyatırımalanında Latin Amerika’daki en büyük organizasyon olduğu belirtilmektedir. Forum’da bu yıl, tarım, enerji, altyapı, inovasyon, sağlık ve teknoloji  sektörlerinde yatırım fırsatlarının değerlendirileceği  ifade edilmektedir. Ayrıca, bu yıl  Forum’un, hem yüz yüze hem de online (çevrimiçi) olarak hibrid şekilde olacağı bildirilmekte  olup, Forum’da hükümet yetkilileri, çok uluslu şirketlerin CEO’ları, üst düzey panellere ve Brezilya’daki yatırıma açık kamu-özel sektör proje sunumlarına yer verileceği belirtilmektedir.

Brezilya Hükümeti, Interamerican Kalkınma Bankası (Interamerican Development Bank-IDB) ve Brezilya Yatırım Teşvik Ajansı (APEX-Brasil) tarafından düzenlenecek olan söz konusu etkinliğe ilişkin detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Saygılarımızla,

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

Genel Sekreterliği