Kütahya İyi Parti Heyetinden KUTSO’ya Ziyaret

İyi Parti il heyeti, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KUTSO) ziyaret etti.  

İyi Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, 28. Dönem İyi Parti Kütahya Milletvekili adayları ve Yönetim Kurulu Üyesi, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KUTSO) ziyaret etti.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ve KUTSO Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğini yaptığı ziyarette, sosyal ve ekonomik konular değerlendirilerek, KUTSO’nun çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, KUTSO olarak stratejik hedeflerin belirlendiğini ve stratejik çalıştay yapıldığını belirtti. Bunun dahilinde iş planlarının ortaya konulduğundan bahsetti. Siyasetin, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin ve üniversitelerin iş birliğinin bu anlamda çok önemli olduğunu vurguladı.

Kütahya’nın sanayisinin gelişmesi, kişi başı gelirinin artması ve Türkiye ortalamasının üzerine çıkması gerektiğini, turizmin önemli bir faktör olduğunu ama ana lokomotifin her zaman sanayi olduğunu da belirtti. Kütahya’nın lojistik anlamda avantajlarının olduğunu söyleyen Güral Argat, turizmin gelişmesi için kongre salonları ve otellerin olması gerektiğini ifade etti. Tren yolları ile ulaşımın önemli olduğunu, organize sanayi bölgelerinin içerisine tren yolu bağlantılarının kurulması gerektiğini ve son olarak nitelikli insan kaynağının artmasının önemini de sözlerine ekledi.

İyi Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, KUTSO heyetine yapılan ziyaretten memnuniyet duyulduğunu belirterek, demir yolu bağlantılarının olması ve turizm ile ilgili termal sağlık turizminin gelişmesi gerektiğini söyledi. Maden sahasının ruhsatlı olduğunu belirten Sunel, maden çıkarırken gerekli altyapının devlet tarafından yapılması ve sanayinin üretim yapmasının sağlanmasına dikkat çekti. Kütahya’nın gelişmesi adına halkın beklentileri doğrultusunda çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

KUTSO heyeti katılımcıları, kendi faaliyet alanları ile ilgili bilgi paylaşarak, sektörel ve ekonomik konularda misafir heyetle bilgi alışverişinde bulundu.

Karşılıklı iyi dileklerin sunulmasının ardından, ziyaret sona erdi.

Haber: KUTSO Basın