Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) heyeti, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya Milletvekillerine Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir’in bulunduğu ziyarete, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, Başkan Yardımcıları Emin Yüce, Salih Çetiner, Yönetim Kurulu Üyeleri Tolga Eskioğlu, Fatih Alkış, M.Selman Hatipoğlu, Melih Aslan, KUTSO Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç ve Gürok Grubu Mali İşler Direktörü Muhsin Atçı katıldı.

Ziyarette, AK Parti Kütahya Milletvekillerine başarı dilekleri iletilerek, Kütahya’nın sosyal ve ekonomik durumuna, yürütülen projelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Kütahya’nın geliştirilmesi ve tanıtılması yönünde ortak çalışmalar yapılarak, şehrin kalkınmasına katkı sağlamak için müşterek hareket etmenin etkilerinden yararlanmak gerektiği belirtildi.

İlgili makamlara ve bakanlıklara iletilmek üzere, KUTSO üyelerinin talepleri ve şehrin sorunlarına yönelik çözüm önerilerinin de iletildiği ziyarette görüş alışverişi yapılarak, daha sık ve düzenli şekilde bir araya gelinmesinin, şehrin gelişmesi ve kalkınması için ortak projelerin hayata geçirilmesinin gerektiği konusunda fikir birliği dile getirildi.

Sosyal, kültürel, turizm ve ekonomik açıdan birçok zenginliğe ve avantaja sahip olan Kütahya’nın geliştirilmesi yönündeki iş birliği çalışmalarının, artarak sürdürülmesi gerektiği ifade edildi.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, KUTSO’nun kurumsal yapısı ve faaliyetlerine ilişkin bilgi paylaştı. Bunun yanında üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi, üretimin artırılması, katma değeri yüksek ürün üreten yatırımların Kütahya’ya çekilmesi, nitelikli insan kaynağı probleminin giderilerek nitelikli işgücünün artırılması, Kütahya’nın lojistik anlamda gelişmesi gibi konulara da değinildi. İlin sosyal ve ekonomik yönden gelişmesi için, halk, sivil toplum kuruluşları, üniversite, siyaset, yerel yönetimler ve basın gibi faktörlerin işbirliğinin önemli olduğunu vurgulandı. Şehrin, bölgenin ve ülkenin iktisadi yönden geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalara, KUTSO’nun katkı sağlama gayretinde olduğu ve bu yönde gayretli çalışmalara devam edileceği eklendi.

Karşılıklı iyi dileklerin sunulması ile ziyaret sona erdi.

Haber: KUTSO Basın